Keskustelu ei ota nyt auetakseen, harmi. Joku väitti, että poistan viestejä palstalta kymmeniä päivittäin, mikä ei pidä paikkaansa. Sensuuri iskee päivästä riippuen 3-10 viestiin päivässä, suurilta osin nekin ovat massapostauksia. Lisäksi on hyvä huomioida, että myös ylläpito poistaa viestejä palstoilta.
Haluaisin pyytä niitä pari henkilöä, jotka lähettävät jokainen päivä samat viestinsä tänne, lopettamaan. Niitä ei kukaan enää lue, eikä ne kuitenkaan tule olemaan palstalla kauaa. Huomisesta lähtien otan yhteyttä ylläpitoon, ja esitän niille ihmisille banneja, jotka tätä jatkavat.
Keskustelu on nyt jämähtänyt palstan tasoon tai minun toimiini. Valitatte että olen liian tiukka sensuurissani ja estän keskustelun. Rehellisesti palstalle ei ole tullut aikoihin kunnon keskustelunaloitusta, joka herättäisi uusia kysymyksiä ja olisi ennenkaikkea ASIALLINEN, huolimatta mielipiteestä. Siispä rohkeita keskustelunavauksia, pyrkikää perustelemaan väitteenne ja olemaan asiallisia, siten saamme keskustelua aikaan.
Kiitos =)
Huomio jälleen...
7
705
Vastaukset
- Sam
viesti oli täysin asiallinen ja mielenkiintoinen jatkoavaus minun viestiini "rasisti" sanan inflaatiosta!
Kuten "joo" viestissään kertoi, "rasisti" sana on valunut arvossaan ja käytössään samalle tasolle kuin "vittu", "huora", "saatana", "perkele" ym. samanlaiset sanat, jotka kertovat enemmän sanan käyttäjän henkisestä rappiosta, kuin haukutun arvomaailmasta.
Kerroppa sitten meille mistä aiheista me saamme sitten kirjoittaa, mitä sanoja saamme käyttää. Niin, jos vaikka tekisit meille typeryksille sitten sellaisen esimerkki viestiavauksen, jotta oppisimme oikeille tavoille, kun et ole tyytyväinen mihinkään. - serena
Nuo "herrat" ei näköjään halua keskustella muusta kuin sinusta. Harmi.
No, mariskoot kuin kollikissat maaliskuussa. Lupaan vilkaista palstalle joka päivä. Ehkä "herrat" rauhoittuvat siitä hiljalleen.
Koeta kestää, vastatuulikin lopulta muuttuu myötätuuleksi. (onko yhdyssana vai ei)
Ha det bra
/serena- flagellum dei
jos pystyisit pitämään kielesi poissa sefun sakkakupista.
- -------------------
Auttaisi varmasti asiaa jos edes joskus kertoisit ne perustelut miksi jokin viesti on poistettu, niissä tapauksissa missä se on jäänyt joillekin epäselväksi.
PALAUTETTA EI PIDÄ POISTAA!
PALAUTTEESEEN PITÄÄ VASTATA!
Olet tästäkin poistanut monta ASIALLISTA viestiä, joissa annettiin toimistasi palautetta.
Sheriffin velvollisuus on perustella toimiaan silloin kun muut eivät niitä ymmärrä. Mikäli hän ei näín tee, se viestii muille siitä, että sheriffin oikeuksia olisi käytetty väärin.- Kampus
Niihin on vastattu jo monta kertaa ja mitenkähän on kenen vika on ettei tunne rajojaan rasismin suhteen? saa käyttää järkeään....
- asiaa
Kuten on jo tullut monesti sanottua, sheriffin on aivan turha ruikuttaa, että kirjoittakaapa asiallisia viestejä.
Asiallinen keskustelu ei ole palstalla mahdollista, koska täällä poistetaan TÄYSIN asiallisiakin viestejä.
Ainoa (huom. ainoa) asia mikä estää asiallisen keskustelun syntymisen, on se henkilö (JackWhite), joka on ottanut tavakseen poistella myöskin täysin asiallisia viestejä.
Keskustelupalstan valvojat ovat olemassa sitä varten, että he poistaisivat selkeästi asiattomat ja/tai laittomuuksia sisältävät viestit.
Mikäli joillekin keskustelijoille on epäselvää miksi jokin viesti on poistettu, kannattaa viestin poistajan perustella tekojaan.
"Sheriffin" oikeuksia ei ole kenellekään annettu sitä varten, että hän saisi poistella kaikki viestit joiden kanssa ovat erimieltä tai kaikki viestit jotka eivät häntä jostain syystä miellytä, tai kaikkien niiden kirjoittajien viestit joista hän ei jostain syystä pidä. Eivät sheriffin oikeudet ole sitä varten, että niillä voisi yrittää vaientaa yksinkertaisesti kaikki joiden kanssa on erimieltä jostain. Sellainen on sheriffin oikeuksien väärinkäyttöä. Tälläiseen syyllistyneen sheriffin pitäisi ymmärtää omatoimisesti, itse luopua tehtävästään. - vaan
vastustan sensuuria
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke271817- 1051468
- 771401
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671036- 61892
- 47876
- 64853
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27810Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62787- 127765