Ketähän äänestääs, ei ole tietoa sydämen uskon tilast? Kuka olis uudesti syntynyt.Ne leipäpapit ja tapakristityt kyl aina valtaa kähmii.Mutta oikeaa uskon paloa,
kirkkovaalit
jätänkö väliin
18321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei ole syytä siunata niiden päätöksiä, Maita vaihdetaan ja taloja lahjoitetaan. Miten sitä rahaa pestään??
Niin ja veroja nostetaan. Samat sinne menee vaikka ei olis ääniä. Ja entiset työntekijätkin ehdolla voi voi klikiä klikkiä piisaa.
Pakkoko se on samojen aina olla niin kunnassakin ja srk puolella???
Ei yhtäkään äänestettävää!!!!!
Onpas poliittisesti sitoutumattomia ryhmäläisiä .Nimi voisi olla Kokoomus kirkossa. Hieman hämmentää. Huhhuijaa.
Juu ei siellä evankeliumia oikee löydy.
Seurakuntavaalien vaalikone on jo käytössä, tutustu sieltä kautta.
Nimiä jopa vapaamuurari luettelosta, ei oikee nuo ritualit nappaa.Saatikka avoliitot ja baari kärpäset.Jätän väliin.
Ei kai? No sitten kiitos ei.
Sairasta sairasta vai mitäis viellä maksaa.Tietämättä mihin se raha menee joka verona maksetaan.Vaalityöhönkö, tai kiinteistöjen lahjoituksiin...maakauppoihinko vai mihin.Pimeyttä.
Ihan on turha koko instanssi.
Minkäslaisia laupeudentekoja itse olet tehnyt? Kenties nimitellyt tavallisia ihmisiä alkoholistiksi (tuomio). Olet todella pimeyden ytimessä.
Mulla on sokeritauti, sano vaan diabeetikoksi.Ei haittaa se koira haukkuu johon sattuu, ei satu yhtään.Mutta rahaa onkin mulla tarpeeksi ei tarvii rahastaa muilta.
Mistähän kirkosta tai daariista sais nuo työttömät, tupakkia vetävät joutilaat jotain kottaraispöntön tekoa, että ei pukkaa pahoja harhoja päällee,.
Menkää Helluntaiseurakuntaan, siellä saa oikeanlaista opetusta ja tietoa siitä päästään kuinka taivaaseen .
Liki tuhat erosi tänään kirkosta.Ähtärissä tuskin sitä viisautta löytyykään, mutta Suomessa jo näkyy herätys tulleen ja kirkko jää sateenkaarensa alle.
Onko Ähtärin Seurakunnan vaalit lailliset?
Miten niin nehän on vaan näytelmää.. halutaan "toimiva kirkkoneuvosto" äänistä viis.
naiset kumileimasimeksi puh johtajan paikalle, mutta neuvostoon vaikka ilman ääniä "sopivuuteen" tähtäävät henkilöt.
Hyviä ja parhoira olis ne 4 äänen miehet, jotka kuuluuu oikeen veljesjärjestöönkin. ne laittaa toimaan ja jakaa ihan omaa ideologiaansa.
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/rasaskohu-saanut-myos-ortodoksit-eroamaan-kirkosta-1.1711215
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/kirkollisvero
Näin se menee.
Kävin tekemässä kirkkoveneen.