Jaana Pelkonen tietämätön kiihkoilija.

Kati. ope

Ihmetyttää tämä kansanedustaja Jaana Pelkonen joka on tietämätön kiihkoilija. Taas näyttää tyhmyytensä kun puhuu asioista mistä ei tiedä mitään.
Onneksi kohta on vaalit ja saadaan tämäkin tyhjäpää pois eduskunnasta.

7

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietämätön

      Viitsitkö selventää,mistä kysymys..?

      • uteliasss

        Olis kiva kans tietää


    • järki käteen

      NO olisko vaikka haluaa viinit kauppaan ja homot vihille,eiköhän tässä maassa olisi tärkeämpääkin mietittävää.Suomi on rikollisten ym lottovoitto.Poliiseja vähennetään nyt kun niitä tartvittais enemmän kuin koskaan.Haloo!!Eduskunnasta puolet pois,saavat saman aikaan pienemmälläkin porukalla.

      • monessa maa myyd

        Aika monessa maassa vaan on ne viinit ja väkevätkin ruokakaupassa vain Suomi Ruotsi ja Norja sekä Islanti taitaa olla poikkeus. Keski ja etelä euroopasta et maata löydä jossa olisi samanlainen alkon monopoli kuin suomessa ja on ihan normaalia myydä monessa maassa alkoholia ruokakaupassa, mutta ei tietenkään kieltomaa suomessa..


    • Allekirjoituksia...
      • Allekirjoituksia...

    • jaana scary

      No on turha kansanedustaja konsanaan ei ota selvää mikä lapsille on parasta, ajattelee vain vähemmistöjen etuja ja puhuu tyhjää valhetta et sais ääniä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      185
      11657
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8164
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6106
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5056
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      37
      4830
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      41
      4428
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4323
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      111
      3761
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3300
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1801
    Aihe