Nimimerkin "Nuorimies" uni 6.10.2014

Nimimerkin "Nuorimies" uni 6.10.2014

Näin 5.-6.10.2014 välisenä yönä lyhyen, rauhanomaisen unen. Muistin unen yhtäkkiä päivällä.

Edessäni oli kartta, jossa oli Välimeri ja sen ympäristömaat. Keskeisenä valtiona jäi mieleen Egypti. Sitten mainittiin jotain uudesta terroristijärjestöstä, joka ei kuitenkaan totellut nimeä Isis. Se oli kaikin puolin pahempi ja uhkaavampi kuin Isis. Sitten kuulin ja näin sanan Antikristus. Näin myös siihen liittyen mieshahmon. Hän oli siisti, valkoihoinen ja keski-ikäinen "valtionpäämies". Aivan kuin jossain setelissä painettuna.

Uni päättyi, aamulla en muistanut nähneeni unta. En ole ennen nähnyt vastaavaa. Katsoin herättyäni kännykkään ja ensimmäisenä oli viesti ja uutinen samasta aiheesta: 8.10. ja verikuu."

5

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uni pitäs muistaa

      Semmonen uni.

    • Pahasota

      Terrorismi on sitten muslimien pyhää sotaa.

    • tuntuma.

      Antikristuksen kuvaan kuuluu muun muassa petolliset ihmeet, pedon merkki ja pedon kuvan kumartaminen. Pedon merkkiä nyttemmin käskyttää Obama. Jokin muu taho on ilmeisesti Obaman "pakottanut" tähän. Erittäin petollista ja raakaa kuvaa näyttelee tällä hetkellä Ukrainan sekasortoinen tilanne. Nato itsessään peittää alleen sellaisia asioita, jotka eivät heti näy, mutta ovat siellä jossain. Suuressa roolissa pedon vallan levittämisessä näen Naton.

      Maailman lopun aikaan kuuluu myös homouden leviäminen. Amerikassa sitä on tahdottu levittää ihan pakonomaisesti. Sodoma ja Gomorra hävitettiin aikoinaan juuri sen synnin tähden. Lopunajan synniksi se on myös sanottu. Jumala käski kuitenkin uskovaisten lähteä Sodomasta ja Gomorrasta ennen kuin sen hävitti.

      Se, että millainen valta lopussa on, kertoo lopunajan pahuudesta. Valta on silloin petoksessa ja sotilaalista voimaa käyttävä peto saa ihmettelemään, kuka voi taistella sitä vastaan. Lisäksi silloin, Ilmestyskirja kertoo, kootaan joukkoja taisteluun... ja taistelu näyttäytyy Pyhiä vastaan taisteluna. Entiset kristilliset arvot peto haluaa poistattaa. Nytkin on nähtävissä ja haistettavissa nettikirjoitteluissakin se, että suorastaan vihataan ihmisiä, jotka ottavat tekstejä Raamatusta. Nuo vihan lapset eivät kestä totuutta. Mutta asia on niin kuin Raamattu sanoo; Sana joko pahentaa tai parantaa.

    • meqwt

      Ymmärrämmekö edes, missä ajassa elämme?

    • suelunpeililogia

      Leo Meller on sanonut, että Raamatussa mainitaan antikristuksen tai vastaavan olevan Syyriasta. Eikös toi nykyinen Syyrian presidentti voisi olla antikristuskin. Ainakin muslimi se on.

      Jollakin pitkällä youtubevideolla asian mainitsi. Laitan tohon vielä linkin Syyroan presidentin naamasta että näkisikö siinä viitteitä perkeleestä.

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Bašar_al-Assad

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5137
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      25
      3460
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      38
      2818
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      8
      1959
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1820
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    7. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      260
      1441
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1372
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1356
    10. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1068
    Aihe