Fennoille ikäviä uutisia

Uutisten mukaan suomalaisten matkustaminen fennojen idolimaahan, Venäjälle, väheni kesäkuukausina jopa kolmanneksella verrattuna edellisen vuoden touko-elokuujaksoon. Ruotsiin matkustaminen sen sijaan kasvoi jopa 37 %. Ruotsiin matkusti kesäkuukausina jopa 400 000 ihmistä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Alexander Stubb suhtautuu myönteisemmin Venäjään kuin suomenkieliset.
Opettele lukemaan, niin voit seurata uutisia.

Äänestä

Jag har aldrig besökt Ryssland och kommer inte att göra det heller.

Äänestä
  • Den ryska kulturen kan man beundra på mycket närmare håll.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin todellisuudessa kirjoitti:

Uutisten mukaan suomalaisten matkustaminen fennojen idolimaahan, Venäjälle, väheni kesäkuukausina jopa kolmanneksella verrattuna edellisen vuoden touko-elokuujaksoon. Ruotsiin matkustaminen sen sijaan kasvoi jopa 37 %. Ruotsiin matkusti kesäkuukausina jopa 400 000 ihmistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu