1000 euroa turvapaikanhakijalle

Kun turvapaikanhakija lähtee saman tien suomesta, hänelle annetaan 1000 euroa.

Näin oli uutisissa pari päivää sitten.

Siis ei mitään järkeä, terveisiä hölmölästä:)
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ruotsissa annettiin lienee samansuuruinen korvaus Romanian mustalaiseiille ,rahat otettiin mieluusti vastaan . Tämä kaupunki jonka toimesta tämä keräys lähti käyntiin julisti tyytyväisyyttään nyt meillä jälleen puhtaat puistot . Meni muutama viikko niin nämä turistit olivat omilla paikoillaan . Tämä on sitä ihanuutta josta saamme nauttia kun olemme kaikki yhtä hölmölää Euroopan kanssa .

Äänestä
  • >Ruotsissa annettiin lienee samansuuruinen korvaus Romanian mustalaiseiille ,rahat otettiin mieluusti vastaan . Tämä kaupunki jonka toimesta tämä keräys lähti käyntiin julisti tyytyväisyyttään nyt meillä jälleen puhtaat puistot . Meni muutama viikko niin nämä turistit olivat omilla paikoillaan . Tämä on sitä ihanuutta josta saamme nauttia kun olemme kaikki yhtä hölmölää Euroopan kanssa

    Juu samasta meinasin kirjoittaa.
    Kyllä tuntuu nykyään, että ei missään päättäjissä järjen häivää??????

    Äänestä

Ei se ole hölmö joka pyytää vaan se joka tälläisen lystin kustantaa .

Äänestä

Tänäkin vuonna viisi miljardia lisää lainaa hölmölään .

Äänestä

Eihän toi femma oo oikein mitään

Äänestä

Röökiaskin hinta ei paljon mitään .

Äänestä

Aina kannattaa lopettaa ,iso raha kymmenen vuoden perästä .

Äänestä

Persuthan voisi muuttaa Suomesta pois ja mennä maahanmuuttajiksi johonkin vieraaseen maahan, jos se kerran on niin mukavaa.

Äänestä
  • Mihin maahan nämä 560000 PerusSuomalaista muuttaisi?

    Äänestä

Miksi ihmeessä pitäisi muuttaa ,Talo elää tavallaan ja vieras lähtee ajallaan , Ihan hyviä kansanviisauksija opettavaista eikö tosiaan .

Äänestä

Joka maassa oman maan laikien mukaan ,toisissa katkaistaan kaula tai kädet pienmmästäkin rikosksista . Meillä muukalainen on kaiken tuon yläpuolella ,raiskaa ,tapa pahoinpitele täällä on sinulle puolustaja .

Äänestä
  • Haluatko sharialait voimaan?

    Äänestä

Ilmaista rahaa tuntuu liikenevän .Velaksi tietysti taas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


3+3 kirjoitti:

Kun turvapaikanhakija lähtee saman tien suomesta, hänelle annetaan 1000 euroa.

Näin oli uutisissa pari päivää sitten.

Siis ei mitään järkeä, terveisiä hölmölästä:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu