http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288747687708.html
Mitä varten tuo karhunpentu piti laittomasti yliajaa? Eihän se ollut synyt edes yhtä ainoata koulumatkalla olevaa ekaluokkalaista.
Kyllä ne ovat sitten raakalaisia nuo cityevokit. Nyt kun olisi kerrankin ollut mahdollista elää lähellä aitoa luontoa villieläimen seurassa niin ei kuin henki siltä pois.
Ei muuta kuin Repe viemään tuohon citypuistoon uusia karhuja elämään luonnollista evoluutiokilpailu ja luonnonvalintaelämää leikkipuiston lasten kanssa.
Cityasukkaat tappoivat kiltin karhunpennun.
10
73
Vastaukset
- kjhgfdsza<
Mistä sinä idiootti päättelet että kyseessä oli "evokit". Sinulla ei pahemmin järki juokse? Miten olet tuhonnut aivosolusi?Juomalla, imppaamalla vai synnyitkö noin tyhmänä?
Listaan voisi lisätä vielä vuosikausien kiihkeän uskonnollisuuden, joka yleensä hävittää aivoista ne loputkin solut jotka voisivat vielä oppia jotain todellisuudesta.
- Jyri
Eihän noissa betonierämaissa asu muita kuin elämästä täysin vieraantuneita cityevokkeja.
Katsos kun Raamattu sanoo että luomakunta, siis bioversiteetti kokonaisuudessaan sekä maapallo biitseineen todistaa älyllisestä luomisesta, mutta nuo onnettomat jotka eivät näe ikinä muuta kuin betonia ja asfalttia eivät tietenkään voi havainnoida luojaansa, joten heistä tulee ateistievokkeja, tietenkin. Ja jos he näkevät vilaukselta osan luontoa, vaikkapa karhunpennun nii se on niin hirvittävä kokemus näille jotka ovat tottuneet kavahtamaan ruohikolle astumistakin, että päiviltähän on moinen otus päästettävä ennenkuin se syö kaupungin tyhjäksi asukkaista. - Jyri
RepeRuutikallo kirjoitti:
Listaan voisi lisätä vielä vuosikausien kiihkeän uskonnollisuuden, joka yleensä hävittää aivoista ne loputkin solut jotka voisivat vielä oppia jotain todellisuudesta.
Eiköhän se homokuppa syö aivoja hiukan tehokkaammin kuin uskonnollisuus?
- Huolissaan sinusta
Jyri kirjoitti:
Eihän noissa betonierämaissa asu muita kuin elämästä täysin vieraantuneita cityevokkeja.
Katsos kun Raamattu sanoo että luomakunta, siis bioversiteetti kokonaisuudessaan sekä maapallo biitseineen todistaa älyllisestä luomisesta, mutta nuo onnettomat jotka eivät näe ikinä muuta kuin betonia ja asfalttia eivät tietenkään voi havainnoida luojaansa, joten heistä tulee ateistievokkeja, tietenkin. Ja jos he näkevät vilaukselta osan luontoa, vaikkapa karhunpennun nii se on niin hirvittävä kokemus näille jotka ovat tottuneet kavahtamaan ruohikolle astumistakin, että päiviltähän on moinen otus päästettävä ennenkuin se syö kaupungin tyhjäksi asukkaista.Olet jyri pahasti sekaisin, kai tiedät sen? Onko sinulla lääkitys kunnossa?
- jiijäätee
Huolissaan sinusta kirjoitti:
Olet jyri pahasti sekaisin, kai tiedät sen? Onko sinulla lääkitys kunnossa?
No kuka täysjärkinen edes uskoo mihinkään luomiseen. Kyllähän sen tälläkin palstalla huomaa, ettei krean kannattajat ihan ole niitä penaalin terävempiä kyniä. Mutta hauskaa huumoria niistä irtoaa, kun selittelevät mitä ihmeellisillä keinoilla omaa uskomustaan :D
Jyri kirjoitti:
Eiköhän se homokuppa syö aivoja hiukan tehokkaammin kuin uskonnollisuus?
Voi olla. Mikä on homokuppa, jokin oma juttusi vai?
Jyri kirjoitti:
Eihän noissa betonierämaissa asu muita kuin elämästä täysin vieraantuneita cityevokkeja.
Katsos kun Raamattu sanoo että luomakunta, siis bioversiteetti kokonaisuudessaan sekä maapallo biitseineen todistaa älyllisestä luomisesta, mutta nuo onnettomat jotka eivät näe ikinä muuta kuin betonia ja asfalttia eivät tietenkään voi havainnoida luojaansa, joten heistä tulee ateistievokkeja, tietenkin. Ja jos he näkevät vilaukselta osan luontoa, vaikkapa karhunpennun nii se on niin hirvittävä kokemus näille jotka ovat tottuneet kavahtamaan ruohikolle astumistakin, että päiviltähän on moinen otus päästettävä ennenkuin se syö kaupungin tyhjäksi asukkaista.Oletko jyrbä täysin varma, että kaikki jehovaveljesi ja -sisaresi asuvat maalla eikä yksikään kaupunkikerrostalossa?
>nuo onnettomat jotka eivät näe ikinä muuta kuin betonia ja asfalttia eivät tietenkään voi havainnoida luojaansa, joten heistä tulee ateistievokkeja, tietenkin.
Ehei, kyllä kokemus on osoittanut että kuvaamasi pitkää kakkua istuvat vangit ovat usein aivan erityisen alttiita "uudestisyntymiselle" ja muulle uskonnolliselle propagandalle.
- >=3
Ja jyrtsi tappaa susia rotanmyrkyllä. "Laillisesti".
Kun amerikkalaisilla on tapana ottaa villieläimiä lemmikeiksi ja sitten kun ne pennut vähän kasvaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3582206IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk511705Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1551369Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.891274- 1441223
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021171Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten121112Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851102Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701067Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan481002