että kerrot kuinka asiat ovat.
http://tompackalen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/177481-epaonnistuneen-maahanmuuttopolitiikan-hedelmat-alkavat-kypsya
Mamujen ja suomalaisten tekemistä väkivaltaisuuksista, siis kerrotaan eri tavalla.
http://tompackalen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/177481-epaonnistuneen-maahanmuuttopolitiikan-hedelmat-alkavat-kypsya
Mamujen ja suomalaisten tekemistä väkivaltaisuuksista, siis kerrotaan eri tavalla.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tomppa on suomenkielinen nimestään huolimatta!
Nå huh. Pelkäsin jo, että olisi vähän nolottanut meidän surujen puolesta. Suomen pitäisi mamu - poliitikassaan ottaa mallia Ruotsista, Saksasta ja Pohjois-Amerikasta. Rajat auki niin kyllä se siitä lähtee, kom igen nu hej!
Tomppa on pakkoruotsin kannattaja persuudestaan huolimatta .
Your point being? Eikö tämä ollut mamu -keskustelu? Vai onko pakkoruotsi niin kuin aina sillee kaikissa keskusteluissa niin kuin sillee taustalla?
Ei se sitä ihan suoraan kannata.
Totta, mutta hänen tapauksessaan annan anteeksi. Hän kerää kaksikilisten äänet, niiden, jotka eivät halua ääenstää rkptä puolueen rasitisuuden takia.
Ei ollut mamu-keskustelu vaan Tom Packalen -keskustelu. Pakkoruotsi on kaikessa mukana.
Tomppa on pakkoruotsin kannattaja Persuissa. Täällä pakkoruotsin kannattaja yrittää valkopestä Tomppaa että Persuissa pakkoruotsin kannatus lisääntyisi ja vesittäisi Persujen agendan.
Nikkivaras nettisveko valehtelee taas työkseen. Packalen on USEIN sanonut, että vastustaa sekä pakkoruotsia että pakkovirkaruotsia.
Hän vain ei kannata kielialoitetta, koska hänen mukaansa marssijärjestys on väärä.
Tomppa vastustaa sekä pakkoruotsia että pakkovirkaruotsia, Hän on sanonut sen usein. Tälläkin palstalla lausuma on linkitetty monta kertaa.
Nettisveko ja nikkivaras kehtaa valehdella kaksi kertaa samasta jutusta samaan avaukseen!
Nettisvekot ovat käymässä näköjään todella epätoivoisiksi....
Vois vaikka äänestää.
"Rajat auki niin kyllä se siitä lähtee, kom igen nu hej!"
Pitäisikö tämä sama "avautuminen" koskea kaikkia valtioita, myös Afrikan ja Aasian maita?
Pitäisikö ihmiskunta sekoittaa täysin samaksi massaksi?
Syntyisikö näin "tasa-arvo"?
Ottaen huomioon biologiset ja väestölliset seikat, häviäsi valkoinen eurooppalainen ihmisrotu täysin. Voittajia olisivat n eekerit ja itä-aasialaiset.
Haluat siis tuhota erään etnisen ryhmän maapallolta?
Jo nyt on mustapäitä ja ruskeasilmiä 94% maailman väestöstä.
Mielestäni kaikki m utiaiset pitäisi karkottaa Suomesta, riippumatta onko jeillä Suomen kansalaisuus.
Maahanmuuttajia vastaan en ole. Tänne saisi tulla heti vaikka miljoona mamua Saksasta, Hollannista, Itävallasta ja Skandinavian maista ( kunhan ruotsinkieli muutetaan VAIN vähemmistökieleksi). Tietenkin tulijoiden pitäisi olla oikeita eurooppalaisia eikä esim. Ählän Ahmed Kähläm Berliinin Kreuzbergistä.
Sipooseen vaan kaikki mutikset, kun hur.rit niistä pitää enemmän kuin suomalaisista.
Ja Yle sanoo hys hys.
http://www.magneettimedia.com/valtamedia-puolustelee-helsingin-vakivaltaista-maahanmuuttajajengia/
Tom Packalén: ”Aloite pakkoruotsin poistamiseksi ei edistä suomenkielistenkään oikeuksia”
”Olen huolissani, jos kaikki vanhemmat laittavat esimerkiksi Lappeenrannassa lapsensa lukemaan venäjää. Kuka sanoo, että kaikki lappeenrantalaiset nuoret haluavat matkailualalle? Joku voi haluta virkamieheksikin.”
”Olen huolissani, jos kaikki vanhemmat laittavat esimerkiksi Lappeenrannassa lapsensa lukemaan venäjää. Kuka sanoo, että kaikki lappeenrantalaiset nuoret haluavat matkailualalle? Joku voi haluta virkamieheksikin.”
Ja joku voi haluta EU byrokraatiksi jossa nyky hallitsiamaiden kieliä hyvä hallita kuten saksaa ja ranskaa.
> Ja joku voi haluta EU byrokraatiksi jossa nyky hallitsiamaiden kieliä hyvä hallita.
Lainaus: "Netti fennot ovat maan pahimpia suomen kielen raiskaajia! "
Ja kuin taika iskusta neffen eteen ilmestyi hyvähaltia ja sen-jälkeen paha-hallitsia EU;sta.
Tuo perustuu sille virheelliselle ajatuslähtökohdalle, että palveluja ei voitaisi tuottaa kuin kaksikielisin virkamiehin.
Kaikki kirjalliset prosessit taipuvat mutkatta keskitettyihin yksiköihin. Suomenkielisen asia Ahvenanmaalla voidaan ihan hyvin siirtää Manner-Suomen yksikköön käsiteltäväksi samoin kuin somalinkielisen Itä-Helsinkiin.
Lisää muslimeita Sundomiin ja Korsnäsiin.
Ikävät asiat tulisi kertoa heti, kuivasti ja lyhyesti, niin että asiasta ei enää saada senaatiopaljastusta, ja asia jää seuraavan uutisen jalkoihin.
Tomppa tekee hyvää työtä, paljon parempaa kuin kukaan RKP:nen.
Mamujengin väkivallasta ollaan järkyttyneitä.
http://blogit.kaksplus.fi/isanpikajuna/2014/10/08/jarkyttyneet-suomalaiset-huutavat-skineja-apuun/