ja siitä sakista löytyy peräti 2-3 fanaattista persujen vastustajaa, joille tärkein asia elämässä on päästä kirjoitteleen asiattomia juttuja tänne. Ja nyt sitten ottaa pahasti päähän, kun ei enää kaikki roska mene läpi.
Olisi hauska nähdä nämä tyypit luonnossa miltä näyttävät, varmaan ovat niitä jotka kotonaan yksin katkerana nyhjöttävät aamusta iltaan, pillereitä syöden.
Olisi hauska nähdä nämä tyypit luonnossa miltä näyttävät, varmaan ovat niitä jotka kotonaan yksin katkerana nyhjöttävät aamusta iltaan, pillereitä syöden.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kovaa yritystä aamusta iltaan on ainakin ? vasurit ovat kuin typeriä kärpäsiä ikkunan läpi ei pääse mutta aina yrittävät siitä päästä uudelleen ja uudelleen . Tota kärpästä tossa ajettelin pitäisikö päästää akkunasta ulos ?
Hirvikärpäset kuvaavat niitä ärsyttäviä parhaiten, sillä tuli vain tuossa viikonloppuna mieleen kun kävin puolukoita noukkimassa n. kuukausi sitten.
Kaupungissani on muuten paljon mamuja, mutta ei niitä näy puolukoita tai muitakaan marjoja noukkimassa. Thaimaalaiset kylläkin tulevat tänne ja ovat ahkeria. Minun puolestani ok, sillä marjoja piisaa kaikille.