kyllä me suomen kansalaiset ollaan sitten kauheita terroristeja.
taas on muutama yksittäistapaus tullut esiin,vai onko tämä suomen rasistien vainoharharhaista salaliittoteoriaa suomen kansalaisia kohtaan......mitä mieltä on aina oikeessa oleva seririffi....täh
taas on muutama yksittäistapaus tullut esiin,vai onko tämä suomen rasistien vainoharharhaista salaliittoteoriaa suomen kansalaisia kohtaan......mitä mieltä on aina oikeessa oleva seririffi....täh
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lyönti tuli sivulta ja täysin yllättäen.
"Kato tuota blondia, ota se kiinni", oli 17-vuotias Nikke kuullut tuntemattoman pojan sanovan hetkeä aiemmin hänen kävellessään Helsingin Alppipuiston halki kohti kavereitaan. Kun Nikke pääsi kavereidensa luo, kävi tuntematon poika nyrkein sivusuunnasta hänen kimppuunsa.
"Mietin ensin, että olenko mä tehnyt jotain", hän muistelee perjantai-iltaa syyskuun alussa.
Artikkeliin liittyvät
Pahoinpitelyistä epäillyn jengin johdossa 15- ja 16-vuotiaat nuorukaiset – vangittuna ollut viisi 8.10.2014
Helsingin jengien vuosikymmenet: Sakilaisia, lättähattuja, skinejä ja maahanmuuttajia 5:33
HS kysyi: Mistä nuorten väkivallassa on tällä kertaa kyse? 7:38
Siitä ei ollut kuitenkaan kyse, sillä Nikke ei ollut koskaan aiemmin nähnyt hyökkääjää tai ketään viidestätoista muusta pojasta, jotka muodostivat nopeasti ringin Niken ja lyöjän ympärille.
Yksi pojista hakkasi ja potki kasvoihin ja kylkiin, muut kannustivat.
Niken mukaan häntä pahoinpidellyt poika oli suunnilleen hänen itsensä ikäinen, muut nuorempia. Kaikki näyttivät olevan maahanmuuttajataustaisia.
joku per..leen ulkomaalaistaustainen näitä radiouutisissa puolusteli ettei voida maahanmuuttajista puhua tällä tavoin että niillä tekijöillä on paha olla ja niitä pitää ymmärtää ne on monikulttuurisia Suomalaisia.
voi vittu jos on paha olla niin menkööt muuanne ei meidän ole tarvis näiden takia kärsiä jos hyvää hyväättään on rahaa niille annettu niin loppukoon kun pahan mielen tekee.
ja mamutaustaiset eivät ole edelleenkään Suomalaisia.
ei se bulldoggikaan kalakasvattamossa kalaksi muutu vaikka syntyisi siellä.
opi jo kirjoittamaan suomalainen pienellä s:llä jos haluat olla suomalainen
älä ny hassuja suomalaisuus on arvokas asia niinettä se kannattaa kirjoittaa isolla ässällä.
vahinko vaan että mowerin kaltaiset hörhöt saavat toimia suomalaisuuden vastaista propagantaa suoltaen ja omaria hyysäten.
mover ja mette kiemurtelevat nautinnon huumassa..
luulen että mette södermanni kasvaa koiranputkea sen verran on aikaa kun se mamma oli täällä pälättämässä..sehän oli jo pitkälti yli 70v..
mette on mette mutta meitin suomen kansalaiset ovat epäiltynä murhasta,terroristikoulutukseen värväykstä ym.mukavaa.
on ilmeistä että mette-mowerit ovat elättäneet kyytä povellaan,meinaan vaan että viimeaikoina esiintullet eivät ole kuuluisia yksittäistapauksia vaan jäävuoren huippu.
jeeskö mower.
totuus on ihan muuta, mitä Mover on täällä 7 vuotta julistanut.