Suomalaisten eläkkeet vaarassa?

puh hallus

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Siinä menee muslimien kanssa .

    • KRISTUS KYLLÄ, EU EI

      Kiitos Seppo, kun toit asian esille. Ja siunausta.

      Vaan mitä tekevät välinpitämättömät porttokristityt? Tekevätkö edelleenkään mitään? Vaan käyvätkö lopulta taistelemaan itse perkeleen ja tämän käärmeen lasten puolesta? Uhraavatko itsensä ja lapsensakin todelliselle rakkaudelleen vihassaan Kristusta ja Taivaallista Isää vastaan?

    • Pöpilään

      Hullut, nyt lopettakaa. Ei muuten ole eläke palsta, ei islam palsta , mutta hullut näköjään sotkee .

      • KRISTUS KYLLÄ, EU EI

        Siitä päivästä lähtien, kun uudet tuomioistuimet asetetaan Suomeen sekä valtio- ja maanpetokseen syyllistyneitä aletaan tuoda tuomittaviksi ankariin rangaistuksiin, myös tämänkaltaisten häiriköiden edesottamukset tullaan tutkimaan. Eikä se päivä ole enää kaukana.
        Ja sitäpaitsi onhan Venäjä (Russia) jo voimallaan luvannut puolustaa maanmiehiään, Russian Compatriots, ja on pyytänyt keräämään maanmiestensä vainoajien ja kaltoinkohtelijoiden nimiä ja tapauksia Suomessa.
        Haluatko kutsua Venäjän (Russian) edustajia hulluiksi? Onko oikeasti rohkeutta siihen? Onko?


    • Olen eläkkeellä

      Xiina
      26.11.2011 19:05
      0
      Sulje
      Kysymys: Voiko kaksisuuntainen itse tajuta sairastavansa ko tautia ?
      Vastaukseni: Ei välttämättä
      Olen itse myös perheenäiti . Eräänä päivänä ruokaostosten sijaan työpäiväni jälkeen ostinkin asuntovaunun, ilman, että olin puhunut asiasta etukäteen mitään miehelleni. Onneksi mieheni ei hermostunut, koska itsekin tuhlailee rahaa mm musiikkilaitteisiin.
      Vuosia myöhemmin sain potkut töistä, kun en millään oppinut uusia työtehtäviä, jotka minulle määrättiin. Työni menetyksen ja masennuksen vuoksi minut ohjattiin psykiatriseen hoitoon. Psykiatrilleni kerron, että lievittääkseni masennusta olen mm ostanut asuntovaunun tms muita suurempia hankintoja, mitä mies ei hyväksy. Kertomani perusteella sain bipo-diagnoosin ja olin silloin jo yli 50-vuotias.
      Tietämättäni olin koko-ikäni sairastanut maanis-depressiota. Yksi turha ostamani asuntovaunu, tai muutkaan suuret hankintani eivät kaatanee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3693
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3599
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3340
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3312
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2176
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      31
      1506
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1461
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      89
      1376
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1323
    Aihe