Vaalit lähestyy ja puolueesta ei kuulu mitään. Ihmiset unohtavat kohta puolueen ja työ mitä olette tehneet valuu hukkaan. Tarvitaan enemmän aktiivisuutta. Olkaa enemmän esillä. Mainostakaa blokejanne ja mielipiteitänne näillä foorumeilla.
Sen locksipää hemmon taisin nähdä kerran Kurvin sporapysäkillä, tai sitten oli joku paikallinen hampuusi. en ole varma..
Katsokaa esimerkiksi millä raivolla maahanmuuttokriitikot mainostavat täällä aatettaan. Ottakaa oppia heiltä. Varmasti tuottaa heille hedelmää seuraavissa vaaleissa.
Missä Piraattipuolue?
6
198
Vastaukset
- Ei äänestäjä
Ei ole oikein tulevaisuutta tällä puolueella - valtavirrassa siis. Sinänsä sääli ku ihan hyviäkin poliitikoita puolueessa on. En näitä pienpuolueita aio jatkossakaan äänestää, mutta Piraattipuolue on ainoa mitä voisi edes harkita.
- jeppistäjee
Sama homaa täällä. Puolueohjelma on asiallinen, mutta puolueen toiminta ei vakuuta. Taisi selkäranka katketa kun ei heti ekalla kerralla päässyt eduskuntaan.
- Missä luuraatte?
Puoli vuotta vaaleihin. Onko suunnitelmia? Laittakaa se bongi pois kädestä ja alkakaa töihin!
- erkkiesimerkki1
Olkaa hyvät:
vaaliohjelma http://piraattipuolue.fi/agenda/vaaliohjelmat/
uudistettu puolueohjelma http://piraattipuolue.fi/agenda/puolueohjelma
tiedotteita http://piraattipuolue.fi/uutiset/
Noin 30 ehdokasta on vahvistettu, ja vahvistellaan koko ajan lisää piiri piiriltä. - Kansa_ja_PS
Ylen verorahoilla elävät anarkistit harjoittavat kansan silmäänsahausta ja sensuuria
Yle pitää saada mahdollisiman nopeasti MAKSUTELEVISIOKSI
jossa pääuutislähetykset, säätiedot, merenkulkijatiedot ja tämän kaltaiset voitaisiin
maksaa verorahoista
Verorahoista ei makseta SENSUURIA, HBO-HOLLYWOODKAMAA JA SEN SELLAISTA
TOIMI SUOMALAINEN, VAALIT 19.4. 2015, ETHÄN HALUA SENSUURIN JATKUVAN VERORAHOILLASI
Yle harjoittaa sensuuria verorahoilla
http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/185993-ohjelma-jota-yle-ei-voinut-lahettaa
Ohjelma, jota piti itsesensuroida
Selitän väitteeni.
Sain viime viikolla YLE:n toimittajalta Kalle Haataselta henkilökohtaisen kutsun hänen radio-ohjelmaansa.
Haatanen on kokenut toimittaja, joka on ohjelmissaan keskustellut poliittisista ja yhteiskunnallisista aiheista. Viime viikolla nauhoitetun ohjelman tarkoituksena oli käsitellä uutta kirjaani: Vapaan pudotuksen Suomi. Tyhjätaskuna karhun kainalossa”. Noin 50 minuutin mittaisen ohjelman tarkkoina aiheina olivat Suomen henkinen tila ja Venäjän tilanne.
Ennen ohjelmaa sovittiin, että ei puhuta puoluepolitiikkaa. Minusta se oli kohtuullinen pyyntö. En siis puhunut perussuomalaisuudesta , vaaleista tai politiikasta. Toimittaja nosti kyllä asian esille.
Ohjelma meni mukavasti ja toimittaja Haatanen piti sitä itse asiassa erittäin onnistuneena. Tunnelma oli rento. Kokonaisuuden piti tulla ulos 7 pnä helmikuuta.
Suomalaisen itsesensuurin kiemurtelut ja anteeksipyynnöt
Sain tänään 2. helmikuuta sähköpostiviestin, jossa toimittaja kertoi minulle että ei aio laittaa juttua eteenpäin. Sen sisältö oli kuulemma ”villi”. Soitin hänelle ja tiedustelin syitä tähän hyllytykseen. Haatanen ei kuulemma ollut saanut ohjeita keneltäkään vaan tehnyt päätöksensä itse. Hän kuitenkin pahoitteli ja pyysi anteeksi…asia oli nolo. Kyseessä oli kuulemma hänen mokastaan.
En oikein usko tähän selitykseen. Toimittajamme oli nauhoituksen jälkeen innoissaan ja sitä mieltä, että tulipa hyvä juttu. - Spilbergi
HBO:n sarjat on vain vasemmistolaista piilopaskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3751874Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111708Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411338Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51940Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.72912Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402898Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32724Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68688- 54688
- 63683