Suurlähetystöön 70 000 euron flyygeli.
Vihervasurit ulkoministeriössä soittelee muutakin kuin suutaan.
Vihervasurit ulkoministeriössä soittelee muutakin kuin suutaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suomi on karsimassa edustustojaan ulkomailla, ja myös ulkoasiainhallinto rajoittaa matkustamista osana julkisen talouden säästökuuria.
Tiukan euron politiikasta huolimatta Suomen Moskovan-suurlähetystöön on hankittu 69 800 euroa maksanut flyygeli.
Miksi, Suomen Moskovan-suurlähetystön lehdistövirkamies Kari Ahlberg?
- Koska vanha flyygeli, joka oli valmistunut vuonna 1906, oli kärsinyt siirroissa eikä soinut kunnolla viritysten jälkeen. Onhan se merkittävä satsaus, Ahlberg kommentoi
Paremman väen konsertit. Silloin ei ole väliä mitä maksaa.
.
Marja-Liisa Huuhtanen · Huippukommentoija · Lappträsk, Etelä-Suomen Lääni
Se on kuin Kokoomuksen touhut.
Siellä sitä musiikkilaitteistoa piisaa: seinien sementissäkin lienee enemmän mikrofoneja kuin YLE:n studioissa yhteensä.
Erkki ja Tarjakin eturiviin napottaan.
Kyllä ollaan niin kulturellia sitten.
Yksityissuihkareilla kiertelevät näitä.
Eliitti törsää ja kansa valittaa. Näinhän se on ollut kautta aikojen, eikä loppua näy, olipa sitten vallassa mikä korruptiopuolue tahansa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014100318716956_uu.shtml?utm_source=leiki&utm_medium=iltalehti&utm_campaign=kontekstuaalinen
Erkkikin keksi päivärahamatkan kirjansa julkistamistilaisuuteen.