Lähetystyön takia

Trabant 0.45

Afrikassa tapetaan vielä tänä päivänäkin ihmisiä noitina.

9

157

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1+1

      Ihmeet kuten noidat, taivaan avaruuden henkiolennot ja tuonpuoleinen ovatkin totisinta totta. Usko seisoo tällaisten yliluonnollisten ihmeellisyyksien periaatteellisen tunnustamisen varassa.

      Suokoon Jumala sinulle viisauden ja ilmestyksen Hengen hänen tuntemisessaan ja valaiskoon sydämesi silmät sille ansaitsemattoman perinnön kirkkaudelle, johon meidät kaikki on kutsuttu ja että kaikenlainen tieto ja ymmärrys lisääntyisi, niin että voisit tutkia mikä on parasta ollaksesi puhdas ja moitteeton Herramme Jeesuksen Kristuksen vihan päivänä.

      • takaisinkeskiajalle?

        Oliko sinulla aloittajan argumenttiin jotain kommentoitavaa? Minussa se ainakin herätti tunteita. Onko viattomien tappaminen oikein sen takia että sinun uskonnossasi uskotaan sellaisen pahan olemassaoloon, jonka todellisuudesta ei ole mitään varmuutta? Onko hyvä tappaa varmuuden vuoksi?


      • apuuntulia
        takaisinkeskiajalle? kirjoitti:

        Oliko sinulla aloittajan argumenttiin jotain kommentoitavaa? Minussa se ainakin herätti tunteita. Onko viattomien tappaminen oikein sen takia että sinun uskonnossasi uskotaan sellaisen pahan olemassaoloon, jonka todellisuudesta ei ole mitään varmuutta? Onko hyvä tappaa varmuuden vuoksi?

        Olipa kerran.
        Onko viallisten tappo oikein?

        http://teacherluke.co.uk/2012/09/27/113-setting-the-world-to-rights/


    • pohjolan kaamos

      Ja täällä luterilaisessa maassa tapetaan pikkulapset jo äitinsä kohtuun.

      Ja muut murhaajat selviävät "sakoilla"

    • näitäkölisää
    • atteboi

      Niiiiin !
      Paljonkohan uskovaisten "lapsia" kuolee tukehtumalla "sukeltajanpukuun" paljonko hukkumalla, sekä "lentäjinä ?
      Kysympä vaan.

    • totuutta

      Kerro heidän väkivallastaan, kerro, että eivät arvosta koskemattomuutta, kerro että on olemassa raiskaushälyttimiä jonka käyttö on helpoa, kunhan kuljettaa sitä mukanaan. Kerro että heillä on mukanaan tauteja jotka tarttuvat ilman sukupuoliyhteyttä. Kerro myös että yksin he ovat nahjuksia ja paskan jauhajia. Mutta joukkona raiskaavat ja vievät vaikka hengen - Kerro että koirakin on heille arvokkaampi kuin nainen. Kerro ettei voi antaa pakkeja jos alkaa styylaamaan,sillä silloin he tappaa, muka kunnia murha. Kerro kuinka rakastat lastasi, etkä halua hänelle onnetonta kohtaloa.
      Tykkää · Vastaa · Hetki sitten

    • pahoistahyviksi

      Joka tappaa ihmisen tulee itse tapetuksi . Näin Raamatussa. Mutta muslimit kyllä sekä woodoo murhaa kristittyjä Afrikassa mm.nigeriassa . Löhetystyöhän on auttamista opettamista ja sairaanhoitoa sekä evankeliumia eikä se tapa ketään.

    • jeesusvoittaa

      Noitakirjat ja patsaat demonipatsaat kuuluu polttaa sekä amuletit . Ihmisiä ei tarvi tappaa mutta demonit kuuluu ajaa ihmisistä ulos .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6828
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2016
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1088
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe