Pekka Korpivaaran suosio kasvaa Kotkassakin

Kansan ääni puhuu

Kouvolan ansiokas perussuomalaisten kaupupunginvaltuutettu Pekka Korpivaara on saanut suosiota myös Kotkassa. Korpivaaran ryhdikäs ja oikeudenmukainen toiminta on kiirimässä kansalaisten tietoisuuteen.

Kymenlaaksosta ei ole tällä hetkellä Eduskunnassa riittävän rohkeita ja itsenäisiä toimijoita, mutta nyt on mahdollisuus saada asiaan muutos äänestämällä Pekka Korpivaara Eduskuntaan.

10

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pitkä viesti

      Pekka Korpivaaran Kenttäpäällikkö Arto Hirvonen pohjustaa Kotkassa perussuomalaisten vaalimasinoimisessa.

      • ei äänestäjä

        H_------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------00----------------


    • Kokemusta kehiin

      Keskustelu laajenee eduskuntavaalien lähestyessä.

      • Just joo

        Laajenee juu. Persu kysyy ja persu vastaa itselleen.


    • harripee

      Sitä äänestän kyllä. Aina on aikaa keskustella! Se sentään tajuaa korruption ja pelleilyn mitä pidetään tässä paskamaassa.

    • Päälikkö

      Rohkeaa Korpivaara äänestän.

      • Eiäänenarvoinen

        Eiköhän tääkin persu pelkää naisia, esitteiden pakkosyöttöä ja paasausta koko vaalikampanja jossa sekoittuu uskonto ja politiikka. Outo yhdistelmä Hirvosen ja pienen koiran kanssa.

        Oli nolo vaalimainoslehti hänellä. Oli listannu kaikki mielipidekirjoituksensa... Ja niitä oikeastaan oli todella vähän kun vasta vuodesta 2012 alkaen listattu. Tosi toimijoilla niitä olisi ollut paljon enemmän ettei järkeä maksulliseen esitteeseen listata.. Lisäksi ei pidä sotkea paikallispolitiikkaa näihin vaaleihin.

        Olisin odottanut yhteiskuvaa Larikan kanssa kun ovat niin kovin kimpassa.


    • Pääpipi

      Sehän on helluntaihihhuli!!! Ootteko täysin sekaisin jos tuollaista uskoon tullutta äänestätte joka ei oo ees kristillisissä?!?

    • PS_naiset

      https://www.suomenuutiset.fi/erinomaista-vaalisunnuntaita-suomi/

      NAISET, otetaan voitto kotiin https://www.suomenuutiset.fi/otetaan-voitto-kotiin/ https://vaalit.perussuomalaiset.fi/

      ETELÄISIN SUOMI

      KAAKKOIS-SUOMI HELSINKI UUSIMAA VARSINAIS-SUOMI HÄME

      KAAKKOIS-SUOMI https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/kaakkois-suomi

      Erityisopettaja, kasvatustieteen maisteri Airi Aalto nro 105

      Lähihoitaja, yrittäjä Tanja Hartonen-Pulkka nro 107

      Välinehuoltaja Päivi Sivenius nro 117

      Artenomi, koulunkäyntiavustaja Satu Vihavainen nro 119

      Myyjä, kunnanvaltuutettu Jenni Vilen nro 120

      Lastensuojelutyöntekijä, kaupunginvaltuutettu Emmi Voutilainen nro 121

      HELSINKI https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/helsinki

      Filosofian maisteri, yrittäjä Valentina Ahlavuo nro 156

      Sairaanhoitaja, kaupunginvaltuutettu Nina Huru nro 159

      Sairaanhoitaja Krista Juurikko nro 161

      Varatuomari, eduskunta-avustaja Helena Kantola nro 164

      Kielten opettaja, eduskunta-avustaja Pia Kopra nro 166

      Varavaltuutettu, eduskunta-avustaja Maria Landen nro 167

      Sairaanhoitaja, omaishoitaja Mari Rantanen nro 171

      Sairaanhoitaja Tuula Salo nro 174

      Lastenhoitaja Marika Sorja nro 175

      UUSIMAA https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/uusimaa

      Kansanedustaja, lähihoitaja Johanna Jurva nro 57

      Kansanedustaja, geronomi (vanhustyö) Arja Juvonen nro 58

      Pääsihteeri, ravintolakokki Suvi Karhu nro 60

      Kaupan konsultti, kampaaja Jenni Lastuvuori nro 67

      Toimistopäällikkö, yrittäjä Marja-Leena Leppänen nro 69

      Rikoskemisti, tohtori, kaupunginvaltuutettu Saara Lång nro 72

      Varatuomari, kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja Leena Meri nro 74

      Sairaanhoitaja Kirsi Mäkilaine nro 76

      Juristi, kaupunginvaltuutettu Piritta Poikonen nro 79

      Poliisi, kaupunginvaltuutettu, valt. yo Veera Ruoho nro 80

      Kansanedustaja, toimittaja Pirkko Ruohonen-Lerner nro 81

      Sairaanhoitaja, kunnanvaltuutettu Maiju Tapiolinna nro 87

      VARSINAIS-SUOMI https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/varsinais-suomi

      Leipomoyrittäjä Satu Anttila nro 70

      Kansanedustaja, röntgenhoitaja Kike Ritva Elomaa nro 72

      Bioanalyytikko Mira Katajamäki nro 77

      Musiikin maisteri, kanttori Silvia Koski nro 78

      Talonrakennusalan opiskelija Sanna Leivonen nro 79

      Kansanedustaja, hum. kand. Marila Lohela nro 80

      HÄME https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/hame

      Kansanedustaja Anne Louhelainen nro 39

      Vanhempi konstaapeli, HTK (hallintotiede) Mira Nieminen nro 41

      Dipl.ins., ympäristöasiantuntija Lulu Ranne nro 42

      Logistiikan esimies, rikossovittelija Heidi Selenius nro 45

      Lähihoitaja, yo-merkonomi Maarit Tuomi nro 47

      Oikeusasiamiehen toimiston esittelijä, HTM (hallintotiede) Eeva-Maria Tuominen nro 48

    • Ihmetouhua

      Onko Korpivaara vielä ehdolla? Vaalimalla ainakin näkyy vielä edellisetkin mainokset olevan Lappeenrannantien varressa pystyssä! Kenties hän ei kaipaa ääniäkään, jos ei tukijoukko viitsi edes levittämiään mainoksia korjata pois!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      28
      5365
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      13
      3964
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3207
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2820
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      285
      1332
    6. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1318
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1203
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1139
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1122
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      215
      1101
    Aihe