KUKA SAA-TANA OLI SE PER-KELE

JOKA ON RAHAN KEKSINY? AJATELKAA MITEN HYVIN OIS ASIAT JOS EI OLISI OLEMASSA RAHAA! KAIKKI SAIS KAIKKEA MITÄ TARVITSIS JA KAIKKI OLISI TYYTYVÄISIÄ.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se oli orava ja nahka, kun oravat lähtivät kapinaan.

Äänestä

Raha on niin vanha keksintö että sitä luulisi olevan jo kaikilla.

Äänestä
  • on sitä lähes kaikilla, mutta ahneuspäissään sitä ei ole tarpeeksi.

    Äänestä

En se ainaskaa ollu Miä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SAA-TANAN KEKSINTÖ kirjoitti:

JOKA ON RAHAN KEKSINY? AJATELKAA MITEN HYVIN OIS ASIAT JOS EI OLISI OLEMASSA RAHAA! KAIKKI SAIS KAIKKEA MITÄ TARVITSIS JA KAIKKI OLISI TYYTYVÄISIÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu