Aika moni persupoliitikko käyttää terroristikorttia maahanmuuttokeskustelussa. Lukekaapa persut keskustalaisen somalialaissyntyisen poliitikon mielipiteitä. Niissä on keskustalaista maltillista viisautta. Ei kannata sännätä aina heti tuomitsemaan rodun, uskonnon tai ihonvärin perusteella.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/72782-abdirahim-husu-hussein-jos-suomesta-loytyy-tallaisia-tyyppeja-heidat-pysaytettava-heti
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/72782-abdirahim-husu-hussein-jos-suomesta-loytyy-tallaisia-tyyppeja-heidat-pysaytettava-heti
Vastaukset 3
Vanhimmat
Viisasta puhetta. Nuori on herkässä iässä, altis kaikenlaisille värväysyrityksille. Turha syyttää kokonaista uskontoa ja kaikkia tummaihoisia ihmisiä siitä, että jotkut rikolliset houkuttelevat lapsia melko varmaan kuolemaan.
Kannattaa myöskin muistaa, että päivastoin kuin meitä syyllistetään, niin emme tuomitse maahanmuuttoa sellaisenaan, vaan haluamme sitä korjata huomattavasti.
Monilla perussuomalaisilla ihan johtavilla tahoilla asti on hyvin Suomeen sopetuvia mamuja puolisoinaan, siis jopa rakastamme rehellisiä ja maahamme sekä sen kulttuuriin sopeutuvia mamuja. Rikolliset mamut haluamme ajaa niin kauas kuin pippuri kasvaa ja vähän kauemmaksikin . Tämä selvä!
Järkevää puhetta . seuraavissa vaaleissa on pakko ottaa tämä vaaliteemaksi ja aloitettava tämä keskustelu viimeinkin jota on väistetty viimeiseen asti .