Historiallisesti Gotland (Gotlskidjin maa) kuuluu Venäjälle. On ihan oikein ruotsalaisille että Venäjä tekee Itämeren piirissä ensimmäisen iskun juuri sinne!
Gotland kuuluu Venäjälle
Gotland vapautettava
1172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Historiallisesti koko Venäjä kuuluu ruotsalaisille ja norjalaisille viikingeille, jotka möi ryssiä orjiksi ählyille. Viikingithän koko maan perustivatkin.
On siis ihan oikein että Putin ottaa lopputilin ja antaa koko maan ruotsalaisille ja norjalaisille, joille se kuuluu HISTORIALLISESTI.
Mitä v---a se Venäjä kaikilla länteillä tekee? Eikö riitä vähempikin? Kun ei pysty sossuturvaa tai ruokaa nykyisillekään hommaamaan.
"Gotland vapautettava
13.10.2014 19:47
Historiallisesti Gotland (Gotlskidjin maa) kuuluu Venäjälle. On ihan oikein ruotsalaisille että Venäjä tekee Itämeren piirissä ensimmäisen iskun juuri sinne! "
Uhan sairasta porukkaa, miksi tulevat tänne ja puhuvat vielä meidän kieltä? Nykyajan maailmassa, ei valtailla mitään toisilta. Kertokaa jo mikä risoo näitä venäjä-trolleja, kun ei edes osata venäjää ja silti Suomi tuntuu olevan aivan liikaa asumapaikkan.
Tuleeko sinua joku tänne suojelemaan, koska provosoit?
Ajattele vähän, oletko koskaan kuullut tällaisesta Gotlskidjin maasta? Senhän peruskoululainenkin tietää että on keksitty. Aloitus on tietysti provo, sillä kiusataan ry**än kirjoittelijoita.
Venäjän jumalallinen tehtävä on vallata mahdollisimman paljon maata ja ihmisiä. Onhan heidän kulttuurinsa ylivoimainen!!!
Millä tavalla! Jos maassa ei osata käyttääwc-pönttöä tai vessapaeria niin tarkkispoika kehtaa puhua vielä kulttuurista? :-D
Sinä kouluja käymätön raukka et ole tainnut koskaan kuulla sanaa parodia. Kysele kavereiltasi jos joku tietäisi.
Ja sinä kouluja käymätön raukka et ole tainnut koskaan kuulla sanaa 'vessapaperi'. Kysele kavereiltasi jos joku tietäisi.
Venäjän tiedottajien itsensä keksimät jutut ovat niin mielikuvituksellsisia että ne ovat itsessään parodioita.
Kuka parodioija olisi voinut keksiä että Venäjän laivasto upotti mahtavan Naton laivaston Krimin edustalla? Yhtään Naton laivaa ei ole ollut niihin aikoihin Mustalla merellä.
Toinen venäläisten itsensä keksimä parodia on että Venäjän armeija löi Naton panssariarmeijat Ukrainassa 2014. Yhtään telaketjun pätkää ei ole löytynyt todisteeksi.