Packalen:
"Ollessani 5 vuotta Helsingin operatiivisen toiminnan päällikkönä kaikki väkivaltatapaukset olivat maahanmuuttajien suomalaisiin kohdistamia"!!!!
https://www.radiohelsinki.fi/podcast/34586/Tom Packalén ja Maryan Abdulkarim kinasivat rasismista
Muistan kun somali löi suomalaista kadettia raukkamaisesti takaapäin jolloin suomalainen kaatuessaan löi päänsä katuun ja kuoli.
Silminnäkijät kertoivat sompun huutaneen "Me omistetaan tää maa!"
Siihen päättyi nuoren suomalaisen elämä.
"Ollessani 5 vuotta Helsingin operatiivisen toiminnan päällikkönä kaikki väkivaltatapaukset olivat maahanmuuttajien suomalaisiin kohdistamia"!!!!
https://www.radiohelsinki.fi/podcast/34586/Tom Packalén ja Maryan Abdulkarim kinasivat rasismista
Muistan kun somali löi suomalaista kadettia raukkamaisesti takaapäin jolloin suomalainen kaatuessaan löi päänsä katuun ja kuoli.
Silminnäkijät kertoivat sompun huutaneen "Me omistetaan tää maa!"
Siihen päättyi nuoren suomalaisen elämä.
Vastaukset 88
Vanhimmat
Maryan Abdulkarim puhui aika kiihtyneesti. Kannattaisi puhua hieman rauhallisemmin. Kuullosti, kun hän haluaisi vain saada nopeasti asiansa purkitettua kasaan. Sinänsä ymmärtää, että varmasti kyseisetä asiasta on niin vahvat mielipiteet ja asia nostanee pulssia, mutta kuitenkin kannattaisi keskittyä puhua hieman hitaammin ja rauhallisemmin. TV:ssä eri asia, kun näkee ilmeet ja eleet, mutta radiosta kun kuulet vain sen puheen ja äänen.
On raukkamaista Packalenilta ja muilta poliitikoilta kerätä pisteitä maahanmuuttajien avulla.työttömät ja loiset varmaan äänestää sitä tai sitä se ainaki oottaa niiltä.
raukkamaista on se, että hyysärit haluavat pakottaa järkevät ihmiset vaikenemaan maahanmuuttajien rikoksista, häpisten siten rikosten uhreja.
mitä sinä häpiset?
Hänen kulttuurissaan toimii kun puhuu kovaa ja korkealta niin se peittoaa ikävät tosiasiat. Ei taida niistä porukoista löytyä järki-ihmisiä. Miten ne kehtaa edes yrittää harhauttaa, hävettää ihan heidän puolesta kun eivät itse tajua.
Palstaa seuranneena voi nähdä jakoa. Se on suvakkien takertuminen henkilöön, keskustelun ajaminen tai ajautuminen pois faktoista. Kyvyttömyys asialliseen argumentaatioon. Persujen on todellisuudentaju ja parempi tietotaso. Ero kuvastanee myös sitä jakoa, joka ilmaistaan kahdella kirjaimella sekä toisella ryhmällä kahdella numerolla ja toisella kolmella numerolla, mutta jota ei saa sanoa. Kaltaiset kaltaisiaan, mutta selvä on että suvakkien tyylillä kaikki menisi persiilleen.
Häpeällisintä on että joku haluaa puolustella väkivalta ja muita rikollisia vain siksi koska he ovat mustia tai muita kuin suomalaisia.
Totuus sattuu
Mut sehän ei oo Suomalainen vain kansalainen
Tuon takia Husu demari katosi mukapolitiikasta
Mä kaljaa tässä kittailen ja mietin niitä näitä,
somaleita irstaita ja niitten alapäitä.
T. skinhead Joensuusta
äänestä oikein
Tehty jo vuosia
OHHOH, kuinka totuus on sallittu kertoa?
MV-lehti ja perussuomalaiset kertovat totuuden.
Missä ja koska?
Kyllä, Tom off fi..
Odottaakaa nyt vielä muutama vuosi kun islampaskan populaatio kasvaa puolet lisää täällä pääkaupunkiseudulla!
Niin kyllä kulttuurin rikastuttaminen alkaa olemaan arkipäivää joka osa alueella yhteiskunnassamme!
eikä vielä Sipilän kutsuhuuto soinut?
sovitaan asiat
mumssi sano polliisi
Suomen rahat kaikki on lykätty noihin ja velkaa päälle, nimittäin lisävelkaa
Totta puhuu. Väkivaltaa esiintyy vain kantasuomalaisia kohtaan.
Hyppypotkukiimainen Moktar ei tuosta välittänyt silloinkaan.
hienoja on somalit
Montako Somalia kantasuomalaiset ovat tappaneet tai raiskanneet?
Kyllä siinä sitkeimmänkin valkonaaman stetsoni lerpahtaisi kun kaapua penkoisi...
Ei jatkoon.
Valitettavasti ei yhtään
Tuohon pitää lisätä vielä kamala paskanhaju mikä sieltä akkojen kaapujen kätköistä lemahtelee siinä pitää olla karski terroristi jos jatkaa touhuja.
Eiköhän se tavara siellä kaapujen ja massiivisten läskien alla ole puutteellista, arpeutunutta ja mitä suurimmalla todennäköisyydellä "tuoksahtavaa "!
😂😂😂
Takaviisto on toinen ilman suunta.
Suomalaiset nyhveröt ovat alistuneet. Suomen häpeällinen kansa ei muuta ansaitse kuin orjuuttamista ja hyväksikäyttöä. Suomalaiset ovat itse alistuneet vasallivaltioksi ja sen lisäksi antaneet maan muukalaisille.
Maahanmuuttajien puolesta puhujat laittavat näiden tekemät rikokset suomalaisten syyksi. Ovat siinä erittäin taitavia.
Siinä missä suomalaisten edellytetään ponnistelevan koulutuksessa ja työpaikkojensa eteen, maahanmuuttajille kaiken pitäisi tulla ilmaiseksi.
Suurin osa näistä elintasosiirtolaisista elää koko elämänsä toisten ihmisten kustannuksella ja vihervasemmisto hallitus ottaa vielä velkaa palvelujen turvaamiseksi.
Ohisalo ajoi läpi viime vuonna työllisyys ehdotuksen, jossa näitä piti työllistää marjanpoimijoiksi ja maatiloille. Eipä ole sen jälkeen kuultu tilastoja, ei tainnut yhden yksikään mennä raskaaseen työhön.
Useat varsinkin maalla asuvat nuoret aloittavat työuransa näillä töillä.
Hallitus haluaa tuoda näitä lisää tänne elätettäväksi. Työllistäisivät ensin jo täällä olevat ja jos ei työ maita, niin voi lähteä kotimaahansa sosiaaliturvan piiriin. Koska siellä voi lomailla, voi siellä asuakin.
Jep
No ei hän ainoa, joka on kuollut matujen toimesta. Onhan yksi lapsikin kuollut:
https://www.kansalainen.fi/poliisi-vahvistaa-yksi-oulussa-pakolaisten-raiskaama-lapsi-on-menehtynyt/
Paljon ollaan menetty, rahaa ja yhteiskuntarauhaa, kun eri hallitukset sekä vasemmistot että oikeistot ovat rahdanneet tänne noita alkukantaisia raakalaisia.
uusi suomi
Mamut kuriin ja pois maasta
Hyvää harkoittelua vihollista ajatellen.
Suomeen ei ole hyvä tulla
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-ei-hyvaksy-tavoitetta-kehitysyhteistyomaararahojen-nostamisesta-avusta-vuotaa-veroparatiiseihin-jo-15-prosenttia/
huva
Tietääkseni Packalen ei ole ollut ikinä Helsingin operatiivisen toiminnan päälikkönä, eikä googlestakaan tätä tietoa löydy.
Mistäköhän tuo puhuu? Taitaa taas yrittää valetta ujuttaa väittelyyn.
Helsingin poliisilaitoksen yleisjohtaja on näköjään ollut virallinen nimike, joten on vastannut myös operatiivisesta toiminnasta.
Mikä tuossa on nyt niin vaikeaa ymmärtää?
Ei kyllä ole vastannut Helsingin operatiivisesta toiminnasta.
Ja jos olisi ollut missään tekemisissä väkivaltarikollisuuden kanssa Helsingissä, tietäisi että tuossa esitetty väite on täysin naurettava. Minäkin törmään melko usein ihan täällä syntyneiden harjoittamaan väkivaltaan, enkä ole edes poliisi.
Roskaa tuo on joka tapauksessa, se minkä verran tuossa Packalen valehtelee (vai onko aloittaja), on vain kyseenalaista.
Jaa...vai niin.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/perussuomalainen-poliisikansanedustaja-jengirikollisuudelle-tarvitaan-erikoissyyttajat-poliisiin-uusi-yksikko/b8ec693f-7c23-4cef-8e7c-7809be7d43f9
En tiedä, mistä kohdasta halusit kommentoida, mutta näin on.
Packalen ei ole vastannut Helsingin operatiivisesta toiminnasta. Koko väite on järjetön.
Melkein yhtä järjetön, kuin väite siitä, että viiden vuoden ajan kaikki väkivalta olisi ollut maahanmuuttajien suomalaisiin kohdistamaa. Ei tuollaista usko kukaan.
Niinpä. Luetaan Hesaria sitten.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000002769314.html
Ei tainnut vaan liittyä aiheeseen, mutta lue toki. ihan hyvä lehti vieläkin, vaikkei enää toki ihan sillä tasolla, missä vielä parikymmentä vuotta sitten. Mutta eipä mikään.
Luetun ymmärtäminen on sinulla erittäin vaikeaa.
Saat toki väittää vastaan ja kertoa asian hänellekin
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tompackalen/272290-tabu-ulkomaalaisten-tekemista-raiskauksista-murtumassa/
Hehm taidat oll amaksumuurin takana tai ulkopuolella, et siis lukenut juttua.
Pyydys trollille? Odotellaan hetki...
Juu, en ole duuniläppäriin noita tunnuksia syöttänyt.
Mutta sinä et vieläkään ole onnistunut kertomaan, mistä sinä haluat nillittää. Molemat minun väitteeni ovat faktaa ja tiedät sen.
Packalen on idiootti. Miksi lukisin jonkun hänen mielipidekirjoituksensa?
"Molemat minun väitteeni ovat faktaa ja tiedät sen."
No ei todellakaan ole.
Lukeminen sivistyttää tyhmää.
Mutta et uskalla sanoa, kumpi ei olisi. Säälittävää.
Ehkä Packalenin sitten pitäisi lukea enemmän.
Sinun tietämättömyytesi on huvittavaa.
Tarkoituksesi on saivarrella ja täten yrittää kääntää huomio pois omasta väärässä olostasi ja tyhmyydestäsi. Säästä säälisi itsellesi, tarvitset autistina sitä todella kovasti.
Eikö vieläkään löydy selkärankaa yrittää kertoa, mikä väitteeni oli väärä.
Ei yllätä. Selkärangattomia pelkureita olette.
Mitä mussutat?
Painuhan rotta koloosi vikisemästä.
Kaikki väitteesi ovat vääriä.
Ihme kyylä.
Rohkea rotan hakkaa.
Sinä olet autistinen ja lukutaidoton idiootti.
Sinun pitää todistaa väitteesi faktoiksi. Muuten huutelet omiasi.
Tyhmähän olet, se tiedetään, mutta vielä pössypäissäsikin kehtaat urputtaa älyttömyyksiäsi.
Paska argumentoija.
Sellainen saksofonistityyppispede? xD
Väärin. Väitteen esittäjän tulee todistaa se. Minä en esittänyt noita väitteitä, vaan ne esitti aloittaja. Tai Packalen. Kumpi sitten on se valehtelija tässä, siitä emme tiedä. Ei olisi ensimmäinen täysin päin pershettä lainattu pätkä tällä palstalla.
Et vaan osaa, autisti.
TheMoktarRat jälleen selittelee kaikki parhain päin.
Hassisen Kone: Kolumpia Orkesteri
Nää on täysin ejistetävä yhteiskunasta ja ilman ilmaisolot näiltä pois
Jengihommien juuret?
onko mikään muuttunut?
Tom Tom navigoi
Silminnäkijät kertoivat sompun huutaneen "Me omistetaan tää maa!"
Siihen päättyi nuoren suomalaisen elämä.
Sipilä tiesi ja toi lisää poikii suomeen?
uli uli persu uli
Uli ulii somaliapinan perse lurps lups.
Uliuli siannussijavassarisuvakki.
Harmi ettei kaikilla riitä äly näkemään kokonaiskuvaa. Ulistaan vaan jostain Persuista.
jengihedelmät toimii nyt
Olikos se perskokkarihallitus vallassa kun niitä matuja tänne Suomeen saateltiin vuonna 2015. Taisi olla.
PersKeKo
Ruotsin tiellä ei olla, vaan me ollaan siellä jo.
Rottien on parempi olla käyttämättä päihteitä. Pysyy turkki kiiltävänä.
paha
Vihervasemmisto ja sipilä?
Tyttärelleni hänen ollessaan noin 7-vuotias lällätteli noin 5-6-vuotias ei-suomalainen muutamia vuosia sitten "te ootte vielä meidän orjia...". No monihan tuntuu jo nyt ihan kiltisti olevan "palvelijan" osassa. Niin kauan kuin päättäjämme vain tyrkyttävät oikeuksia vaatimatta velvollisuuksia vastineeksi mennään alamäkeen ja samalla vahvistetaan vääränlaisia käyttäytymismalleja. Yksinkertainen asia, mutta vain tyhmä ku**ee omille kintuilleen.
Tom voisi kertoa onko tilanne muuttunut
Toivottavasti PS kertoo viikon kunniaksi missä mennään nyt