Onko evokit yleensä näin sivistymättömiä kuin täällä esiintyvät vai löytyykö evokeista jostainpäin vielä sivistymättömämpiäkin?
Tämä on tälläkertaa pohdintamme kohde!
Osaako joku kertoa?
9
76
Vastaukset
Kiinnostaa niin että halkeen!
- alottelia
En yhtään ihmettele.
- uteIjas
Olen mitä suurimmassa määrin samaa mieltä.
Most Schooling is Training for Stupidity and Conformity.(Noam Chomski)
https://www.youtube.com/watch?v=e_EgdShO1K8 uteIjas kirjoitti:
Olen mitä suurimmassa määrin samaa mieltä.
Most Schooling is Training for Stupidity and Conformity.(Noam Chomski)
https://www.youtube.com/watch?v=e_EgdShO1K8Ja menneinä vuosisatoina koulutus oli vielä enemmän tuota: Training for Stupidity and Conformity...
Ollaan siis edistytty.
Osaako joku kertoa, että onko tämän sivuston ulkopuolella yhtä amatöörejä trolleja, kuin täällä?
Kyllä täällä on surkeimmat. Jotkut ovat joskus tahattomasti hauskoja, ja se pelastaa paljon.
- Jyri
Olen pannut merkille että evokit ovat niitä luokan tyhmelöitä joille vinosti naureskellaan ja jotka sitten epätoivoissaan yrittävät esittää tiedeihmistä korostamalla evoluutiouskoaan jotta profiili hiukan nousisi toisten silmissä. Siis tarkoitan näillä esim. tämän palstan torvettajaa ja tieteenharrastajaa ja muutamaa muuta yhtä yksinkertaista.
Hassua oli sekin että yliopistossa nämä samat tyypit hakeutuivat sitten joko teologia tai evoluutiobiologia puolille.
Kaipa siinä pappisvirankin tavoittelussa eniten painaa se halu olla raamatunvastaisesti muiden yläpuolella. Siis sellainen tyhmänylpeyshän tämän aiheuttaa.>Olen pannut merkille että evokit ovat niitä luokan tyhmelöitä joille vinosti naureskellaan
Tiijjäkkös että teidän naureskelunne valtakunnansalilla kansakoulupohjalta tieteelle se vasta laaja naurunaihe on, eikä ollenkaan vinosti.- alottelia
Jätit silti jostain syystä, jota en tohdi arvata, vastaamatta ainoaan kysymykseen jonka esitin.
Miksi? Olisin odottanut edes sinulta täsmällisyyttä.
Evokeilla tuon voi ymmärtääkin, sillä heillä se on maan tapa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207101Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224884L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644165TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153433Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7192221Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2661635- 671435
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581408Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221276