http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014101618750353_uu.shtml
on kyllä kyyneleissä pidättelemistä, kun Stubb on tuossa virassa.
on kyllä kyyneleissä pidättelemistä, kun Stubb on tuossa virassa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Ne, joille pääministerin argumentaatiotapa on tuttua, bongaavat kirjoituksesta nopealla lukaisulla ainakin kolme eri Stubb-maneeria: jääkiekkovertaus, kolme pointtia ja Winston Churchill -siteeraus."
Stubb ei ole vielä tajunnut, että W. Churchill juuri myi Suomen Stalinille...
Kyllä meillä menee hyvin eikä meillä ole mitään hätää....
Meillä osataan käyttää asiantuntijoita oikein, sillä Jyrki Katainen pelasti maamme yhdessä Himas mietinnön kanssa ja nyt Jyrki pelastaa koko euroopan.
Pääministeri Alexander Stubb on suuressa viisaudessaan huomannut alkaa käyttämään Ruotsalaisia talousasiantuntijoita.
Nyt on vain ajan kysymys koska STUBB huomaa alkaa käyttämään Venäläisiä sotilasasiantuntijoita? Stubbin mielestä maamme asema selkeytyisi jos Suomi liittyisi Natoon, mutta yhtä paljon se selkiintyisi jos Suomi liitettäisi Venajään.
Jäämme suurella jännityksellä odottamaan koska hallitus huomaa tämän epäkohdan ja alkaa toimiin;-)
Ei hätää. Himastutkimusta tarkkaan seuraamalla Suomen talous pelastuu.
Nyt heti tämä nerokas ja kallis tutkimus käyttöön.
kokoomukselle on käymässä sdpeet keula kuvaa vaihtamalla kuva ei kirkastu hokkus pokkus politiikan lumia kuva tiimi kuva vaihtunut konsultti apuun taas kerran. puolue on kuin tuulikaapissa jossa ministerit vaihtuu.
Kokoomus tykkää ulkoistaa.
Myydään omat työt Konsulttifirmoille ja kaikki tienaa !
Voi sitten itse Twiittailla ja juoksennella vaikka Maratoneja.
Veronmaksaja maksaa...