Stubb sanoi että Suomi tekee "comebackin" hyvin sanottu

mutta sen eteen pitää tehdä todella paljon töitä.
862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eli rattopoika haluaa jatkokauden

Äänestä

Kyllä meillä menee hyvin eikä meillä ole mitään hätää....
Meillä osataan käyttää asiantuntijoita oikein, sillä Jyrki Katainen pelasti maamme yhdessä Himas mietinnön kanssa ja nyt Jyrki pelastaa koko euroopan.
Pääministeri Alexander Stubb on suuressa viisaudessaan huomannut alkaa käyttämään Ruotsalaisia talousasiantuntijoita.
Nyt on vain ajan kysymys koska STUBB huomaa alkaa käyttämään Venäläisiä sotilasasiantuntijoita? Stubbin mielestä maamme asema selkeytyisi jos Suomi liittyisi Natoon, mutta yhtä paljon se selkiintyisi jos Suomi liitettäisi Venajään.
Jäämme suurella jännityksellä odottamaan koska hallitus huomaa tämän epäkohdan ja alkaa toimiin;-)

Äänestä
  • Vähän kyllä epäilyttää tuon ruotsalaisen asiantuntemus kun tarvitsee
    Vartiaisen kaltaista rikkaruohoa apurikseen.

    Äänestä

Oh miten nerokkaasti sanottu !

Tuollaiseen lauseeseen tarvitsee olla jo todella viisas Mies.
Comepäkki ! Ihan englannin kielellä vielä. Nyt tulee Nuorisolta ääniä.

Äänestä
  • Tuo Stubido on tyhjänpäiväinen finglishin vääntäjä.

    Äänestä

Joo, kuulostaa fantastiselta sen scumbagin suusta.

Äänestä

Onhan meillä Himastutkimus ?

Eikö se riitä ?

Äänestä
  • Tuossa Stuppi on oikeassa,comeback tulee,mutta vasta kun kokkarit hallituksesta
    poistetaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fincomeback kirjoitti:

mutta sen eteen pitää tehdä todella paljon töitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu