KOKOOMUS SANOI JAA VIINALAIN TIUKENTAMISELLE

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014101618750686_uu.shtml


Miten tuokin oli jo niin ennestään selvää???? Kyllä tämä kokoomuksen touhu pilaa niin suomen ja suomen maineen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaikka en kokkareista tykkääkään, enkä viinalain tiukennuksesta, niin en tästä asiasta kokkareita mollaisi. Eihän tuossa nimittäin oikeasti ole äänestetty viinalaista vaan hallituksen kannatuksesta. Hallituspuolueiden kansanedustajista kukaan ei ole vastustanut, ja opposition kansanedustajista kukaan ei ole kannattanut. Sikäli hassua, kun oppositiossa on ollut perinteinen raittiusväen puolue Keskusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SSASD kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014101618750686_uu.shtml


Miten tuokin oli jo niin ennestään selvää???? Kyllä tämä kokoomuksen touhu pilaa niin suomen ja suomen maineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu