Älkää ostako tori.fi osoitteesta mitään henkilöltä Nella Lappi! Piti ostaa tyttärelle merkkilaukku mistä sain kuvia yms sähköpostiini. Sovitusti maksoin 400e tilille ja laukku postitettiin minulle heti. Paketista paljastui selkeä väärennös ja aivan eri laukku kuin kuvissa?! Sähköpostiin likka ei enää uskalla vastata ja rikosilmo on jo tehtynä. Ei vaan tainnut tajuta laittaneensa kotiosoitettaan lähettäjäksi niin olisiko muka kauhean törkeää mennä likan vanhemmilta tivaamaan rahat? Houkuttaisi aika paljon... Mielipiteitä?
Tori.fi huijari
laukkumamma
5
2951
Vastaukset
- 7645
Onko kyseessä siis varmuudella alaikäinen myyjä?
- Hölmöjä riittää
400 e on liian paljon maksettuna tilille tavaraa näkemättä.
- Jeesus mitä ääliöitä
400€ yhdestä laukusta??? Mulla olisi 15-vuotta vanha reppu ylimääräisenä.
Ostatko 350€, varmasti on aito.... - kdjfsogij
Eikö se mene jo perille, että ÄLÄ IKINÄ MAKSA tuollaisia summia kenenkään tilille, tarkistamatta ensin tavaraa. Urpoja!!!
- Annemarie1970
Laukkumamma ota muhun yhteyttä. Asiaa koskee laukkujuttua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652138- 571598
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1551210Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771159Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67939- 86915
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33873Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112850Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11847K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8826