Ai että jos tää murhamies olisikin ollut Persu!!

Kyllä Ylekin olisi keskittynyt asiaan tosissaan, eikä tv-uutiset olisi ohittanut aihetta viittaamalla ylen sivuille.
18135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

sarjassa "marttyyri uhriutuu" silloinkin kun siihen ei olisi edes mitään syytä....

Äänestä
  • Köykäisin perustein erottivat puolueesta Romppaisen.

    Äänestä

Samaa mieltä!!

Miksi uutisoinnissa ei ole mainittu persuja sanallakaan.

Sitä minä vain ihmettelen..

Äänestä
  • Jos olisi persu, persujen kannatus olisi räjähtänyt nousuun?! Miksi? Ei kai tarvi rautalangasta vääntää??

    Äänestä

  • .

    Varmaan sitäkin on joku jo yrittänyt mutta tajunnut sitten yrityksensä naurunalaisuuden

    .

    Äänestä

  • Ilta-Sanomien tietojen mukaan Kokoomuksen Nuorten Helsingin piirin toiminnanjohtaja Jukka-Matti Romppainen on tunnustanut Helsingin Laajasalossa viime viikonloppuna tapahtuneen henkirikoksen.

    Poliisi ei kommentoi tekijän henkilöllisyyttä, mutta vahvistaa, että yksi henkilö on otettu kiinni torstaina iltapäivällä. Häntä esitetään vangittavaksi epäiltynä murhasta maanantaina.

    Ilta-Sanomien mukaan Romppaisen nimi löytyi Kokoomusnuorten Helsingin piirin nettisivuilta vielä perjantaina, mutta nyt nimi on poistettu.

    Ennen nykyistä tehtäväänsä Romppainen työskenteli Kokoomuksen Nuorten liiton viestintäpäällikkönä.

    Äänestä

Kyllä MTV 3 ja YLE on hiljaa!

Äänestä

Halla-ahon nälvintäporukka
eli Hesarin ja Ylen toimittajat ovat pashat housuissa hiljaa nyt
ja nuolemassa pääministeripuolueen perhettä

tviittaribosse kokoomuksesta, jota siis epäillään teon raakuuden takia
murhasta
ei ollut mikään ystävä kenellekään

lehdistä

Pi­dä­tet­tyä mies­tä vaa­di­taan van­git­ta­vak­si to­den­nä­köi­sin syin epäil­ty­nä mur­has­ta

Sur­maa­jak­si epäil­lys­tä asuk­kail­la ei juu­ri ole sa­not­ta­vaa, ei­kä hän­tä tun­nu tun­te­neen juu­ri ku­kaan.



Ei hän edes moi­kan­nut. Yri­tin ai­ka­ni hän­tä moik­kail­la, mut­ta kun hän ei juu­ri­kaan mor­jes­tel­lut, niin se sit­ten lop­pui.

Äänestä

Varmasti Anjalankosken kahjo yrittää vielä epätoivoisesti kääntää Soinin syyksi.

Äänestä
  • Missä viipyy Stubbin haastattelu aiheesta? Jos kyseessä olisi ollut persunuori olisi Soini jo haastateltu ja vaadittu toimia puolueen "puhdistamiseksi".

    Kahdet pelisäännöt

    Äänestä

Tämän jälkeen LAPSIPERHEET PELKÄÄVÄT ASUA TALOISSA JOISSA ON KOKOOMUSLAISIA päälliköitä

eristäytyviä tviittailijoita

feisbook ja tviitti-kokoomuslaisuus pelottaa myös töykeydellään

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288752484577.html


Saman taloyhtiön hallituksessa toimiva mies kertoo nähneensä Romppaisen talon pihalla silloin tällöin. Hänen käsityksensä mukaan vasta hiljattain taloon muuttaneen Romppaisen käytös poikkesi useimmista naapureista, joista suuri osa tuntee toisensa hyvin.

- Kun häntä moikkasi pihalla, niin hän ei vastannut. En sano että hän olisi käyttäytynyt omituisesti, mutta ehkä vähän ulkopuolisesti, naapuri kuvailee.

Talossa asuu runsaasti lapsiperheitä, ja moni asukkaista on asunut talossa jo kymmeniä vuosia. Lauantaina meneillään olivat syystalkoot, joissa haravoitiin lehtiä ja siivottiin taloyhtiön pihaa.

Hyvin hoidetun ja rauhallisen taloyhtiön asukkaat järjestävät usein tekemistä yhdessä. Naapurin mukaan Romppainen ei kuitenkaan toimintaan halunnut osallistua.

- Hän ei ollut missään mukana ikinä, naapuri sanoo.

Äänestä

niin sanotun avoimuus-puheen onttous paljastuu, sehän on pelkkää maksutta saatua mainosta

eli FEISBUUKIEN JA TVITTEREIDEN
hölö hölö -puhetta niille onnettomille, jotka uskovat olevansa Stubbin ja jos minkä Enbusken
Pekka Saurin kavereita katsellessaan heidän hömppäkommenttejaan

MUTTA kun asia pahamahtaa asiaksi ja vaikeaksi tviitit sulkeutuvat
STUBB EI TVIITTAILE ENÄÄ

POLIITIKON USKOTTOVUUS ON KUIN HÄNEN TVITTERINSÄ AVOIMUUS
muka

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288752619289.html

Pääministeri Alexander Stubbin avoimuutta sosiaalisessa mediassa on ehditty ruotia jo useaan otteeseen. Epäilijöiden mukaan aktiivisuus Twitterissä ja Facebookissa voi nakertaa pääministerin uskottavuutta. Tutkijan mukaan näkemys on kuitenkin vanhanaikainen.
– Se kertoo ennakkoluuloista, sillä ei ole minkäänlaista tutkimusta tai esimerkkiä siitä, että näin olisi. Törttöily somessa olisi asia erikseen, mutta Alexander Stubb on erittäin taitava sosiaalisen median käyttäjä.

VAI TAITAVA SULKEMAAN?
NYT ON STUBBIN TVIITTERI HILJENTYNYT EIKÄ SIINÄ KAIKKI
STUBB ON MÄÄRÄNNYT TÄYSPIMENNYKSEN SOMEEN

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288752619289.html

Näin Laajasalon surman tunnustanut Romppainen häivytettiin kokoomusnuorten nettisivuilta

Vielä perjantai-iltana Helsingin kokoomusnuorten verkkosivuilla kerrottiin Romppaisen toimivan yhdistyksen toiminnanjohtajana. Lauantaina Romppaista koskevaa tietoa ei enää ollut sivuilla. Verkkosivujen yhteystieto-osiosta oli poistettu myös piirin puheenjohtajaa Samu Seppästä koskevat tiedot.

Vaikka Romppaisen nimi häivytettiinkin kokoomusnuorten nettisivulta, Patentti- ja rekisterihallituksen yhdistysrekisteri kertoi kuitenkin vielä lauantai-iltana Romppaisen toimivan Helsingin kokoomusnuorissa. Romppainen on kirjattu yhdistysrekisteriin Kokoomuksen Nuorten Helsingin piirin toimihenkilöksi.

Äänestä

Iltapäivälehtien lööpit nyt ohi!

Äänestä

Suuri osa persuista taitaa olla luku- ja kirjoitustaidottomia ja ne loput eivät ymmärrä lukemaansa?

Äänestä

Yksi ja sama spämmikyrpä täyttää taas keskustelut??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


niin ei kunnian ku.. kirjoitti:

Kyllä Ylekin olisi keskittynyt asiaan tosissaan, eikä tv-uutiset olisi ohittanut aihetta viittaamalla ylen sivuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu