Vastuuttomat kuvittelevat saavansa tehdä mitä tahansa

250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan oikein että poistaa!! ei kukaan jaksa sitä raastavaa huutoa ja miks ihmeen takia huudattaa 10-15 min ???? eikö tajua lähtee ulos omin avuin!!!?? On se kiva tehdä ostoksia kun joku huutaa kuin sikaa tapettais ja näitä vastuuttomia "Vanhempia riittää joka kauppaan.

Äänestä

Ihmettelen vanhempia,jotka eivät saa 4 vuotiasta rauhoittumaan.Ja jos ovat niin uus avuttomia,miksi ottavat kurittomat kakaransa ostoksille mukaan.
Ei varmasti ollut ensimmäinen kerta kun lapsi sai hepulin yleisellä paikalla.
Lapset tarvitsee rajoja,ja kuria.Ei se niin vaikeata ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muille ihmisille; kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/perhe/2014101718756320_pr.shtml

Paskaporukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu