Kuvan mukaan veneen väri oli vaalea, onko normaalia sotilaskäytössä, vai onko tarkoitus hämätä luulemaan
Siviilikohteeksi.
Siviilikohteeksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaikki konstit on käytössä myös väritys. Hämärissä ja pitemmän matkan päästä tarkasteltuna sotkeutuu helposti siviilialuksiin. .Että silleen
Voidaan myös naamioida Purjeveneeksi.
Todennäköisesti onkin poistunut Purjeveneeksi naamioituneena Erikoisjoukkojen Sotilaat kyydissä "Paitsi se yksi joka jäi rannalle".
"Purjevene" on pelkkä muovikuori Sukellusveneen päällä joka jää kellumaan Sukellusvenee sukellettua...
Tälä on varma tieto luotettavalta taholta.
Näytti kyllä enemmän Loch Nessin hirviöltä kuin sukellusveneelltä
Eiköhän näitä yksityisiäkin sukellusveneitä ole maailmassa aika paljon... jospa hakusessa onkin vanhat viinipullot yms.
Ehkä joku pilailee Ruotsin merivoimien kustannuksella.Joku ruotsalainen piruuttaan mökki remontista jääneistä valkeista laudoista tehnyt Lautan jossa vanha saunan hormi pystyssä.
Voipi olla joku Ruotsin Suomalainenkin.
Se on venäläinen Triton TT Minisukellusvene joka miinoittaa rannikkoa ja samalla tuo Erikoisjoukkojen mustapukuisia Sotilaita Ruotsin maaperälle.
Tankkeri on Sukellusveneen tukialuksena. Tosin nyt alus on merihädässä.
Tästä kaikesta on todisteena epämääräinen kuva rannalta...