Kumpaan kannattaa pullottaa viini. 2l lasupullo muovikierrekorkilla vai viinipulloon puukorkilla vai viinipulloon tuommosella korkilla https://kauppa.rellunkulma.fi/product/8033/korkkinen-korkki-1823mm-10-kpl-saana
Huoneenlämmössä säilytän ja max pari kuukautta.
Kotiviini säilöminen
aroniaomenaviini
1
176
Vastaukset 1
- Kippis
Muovikierrekorkki, ellet tosiaankaan säilytä enempää kuin 2kk.
Jos aiot säilyttää vaikkapa vuoden, niin "rellunkulman" korkit ovat parempia, mutta pullot pitää laittaa lappeelleen ja viileään kellariin.
Parhaiten viini säilyy, kun juot sen pikimmiten pois, siiloin siihen ei ehdi tulemaan makua pilaavia pöpöjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791090
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13430
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391