Jos Jumala on olemassa, mutta katoaa huomenna.
Miten huomaisimme sen?
Mitä tapahtuisi?
8
<50
Vastaukset
Emme me sitä voisi mitenkään huomata.
Me katoaisimme Hänen kanssaan emmekä
enää tietäsi mitään, Emme silloin myöskää
huomaisi Jumalan katoamista.- w-w
Mistä tiedät että Jumala kadottaisi myös meidät?
Eikö kaikkivoipa voi kadota miten haluaa? w-w kirjoitti:
Mistä tiedät että Jumala kadottaisi myös meidät?
Eikö kaikkivoipa voi kadota miten haluaa?Jos Kaikkivoipa katoaa, katoamme mekin. Oletin että tarkotat katoamista olemattomiin. Me katoaisimme myös olemattomiin koska koko luomakunta on Hänessä. Hänessä se myös pysyy koossa. Siis, mikäli Jumala häviäsi olemattomiin, me häviäisimme myös olemattomiin koska olemme Hänessä ja pysymme olemassaolossa Hänessä.
- w-w
jaikali kirjoitti:
Jos Kaikkivoipa katoaa, katoamme mekin. Oletin että tarkotat katoamista olemattomiin. Me katoaisimme myös olemattomiin koska koko luomakunta on Hänessä. Hänessä se myös pysyy koossa. Siis, mikäli Jumala häviäsi olemattomiin, me häviäisimme myös olemattomiin koska olemme Hänessä ja pysymme olemassaolossa Hänessä.
Entä jos tämä kaikkivoipa ei ole koskaan ollutkaan?
- jaikalii
w-w kirjoitti:
Entä jos tämä kaikkivoipa ei ole koskaan ollutkaan?
Silloin ei sinua eikä minuakaan ole koskaan ollutkaan.
Olemme vain fiktio. Mutta jos Jumalaa ei ole, ei ole myöskään ketään joka voisi todeta että Jumalaa ei ole. That is the broblem.
- tinktuura
Jumala On olemassa eikä mitään jos.
- w-w
Niin kauan kun todisteet puuttuvat, kyseessä on "jos".
- Teoriaa vain
Jumalasta ei ole kenelläkään mitään todisteita.
Jumalan olemassa olo on siis vain pelkkä teoria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996033
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282833Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774