johon sairastuu helpommin, jos on jo valmiiksi vajaaälyinen vasuri. Ryssänmielisyyteen sairastuneet elävät omassa harhaisessa maailmassa, jossa urhea sankari-Putin taistelee karhun selässä ilman paitaa pahaa "länttä" ja imperialismia vastaan. Tällainen taistelu on tietysti houretta ja sille nauraa jokainen, jolla edes kaksi tai useampi aivosolu kohtaavat toisensa korvien välissä.
Ryssänmielisyys on vakava mielisairaus
Valkotakkinenhoitaja
1487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Suomihan on huomattavasti vasemmistolaisempi kuin Venäjä!
Ajat ovat muuttuneet, Venäläiset eivät enää elää Neuvostoliitossa ja Suomalaiset eivät enää elä itsenäisessä yrittäjäsuomessa vaan työväensosialistiessa EU-Suomessa.
Pitää seurata aikaansa... eikä elää siellä menneisyydessä fobioissaan.
Kansallisuudet kirjoitetaan täällä pienellä alkukirjaimella. Eikö ne sinulle ryssä ääliölle sitä meidän veronmaksajien kustantamassa kielikylvyssä opettaneet.
Pihistämäsi takki hoitajalle takaisin, ja otappa kiireesti loput niistä väliin jättämistäsi mielialalääkkestä. Alkaa nuo harhat olemaan sitä luokkaa, ettei siitä hyvä seuraa.
Ymmärrätköhän sinä "Valkotakkinenhoitaja" tuosta kuvasta mitään?
http://naurunappula.com/1221016/ei-hyvaa-ellei-vahan-huonoa.jpg
Onko Putin mielestäsi sankari, taistelee urheasti imperialismia vastaan?
Arvasin oikein.
Siinä tapauksessa elät harhaisessa maailmassa.
Siteeraan vähän nimimerkkiä 'annappa se'.
"Otappa kiireesti loput niistä väliin jättämistäsi mielialalääkkestä. Alkaa nuo harhat olemaan sitä luokkaa, ettei siitä hyvä seuraa."
Kuka terve ihminen luulee, että Putin on ylväs sankari, joka taistelee imperialismia vastaan?
Mainittiinko mielestäsi siinä kuvan tekstissä jotain taistelusta imperialismia vastaan?
Taidat elää vielä Breshneviläistä aikaa. Ota nyt vaan kiltisti ne lääkkeesi.
Putin on hyvä johtaja Venäjälle: se on noussut sitten työväensosialististen neukkuvuosien pohjamudista kuin fenix -tuhkasta!
Eikä osattomaksi ole jäänyt Suomikaan: vielä viime vuonna, ennen EU:n aloittamaa taloussotaa Venäjää vastaan, naapurimaa Venäjä oli Suomen suurin kauppakumppani.
Ei taatusti ollut.
Peräaukon kutinaan on myös lääke. Se on raspi.
Kävin 1970-luvun alussa keskikoulun päätteeksi luokkaretkellä Leningradissa.
Muistan, kun venäläiset pojan klopit ja nuoret miehet tulivat kerjäämään purukumia ja ostamaan jotain nailonsukkia yms länsitavaraa meiltä.
Olen usein miettynyt, että ehkä Putin oli niiden mukana.