Pudotus ehdokkaista..

Amma

Tosi harmi kun Eeva-Leena joutui äänestykseen. Hän on ehdottomasti karismaattisin ja sopivin bändiin. Alkaa "usko" tuomareiden ammattitaitoon vähän horjumaan kun eivät erota kenessä on aineksia tähdiksi..Tämän päivän esitysten perusteella Mia olisi ollut parempi vaihtoehto pudotukseen.

Pojista oikeat tyypit joutuivat äänestykseen.

8

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itke

      Eeva-Leenaa käytetään vain pudottamaan Ella.
      Tuloksesta ei ole epäilystäkään.
      Tuomarit varmistavat pudotuksen näin.
      Samoin Juho lopettaa huomenna. E-L ja Rene ovat saaneet vastapelureitaan 5 kertaa enemmän TV aikaa.

      • Juuuso

        ett Juho on jo kerran pudottanu kilpailijan. Tuomarit tietää, millaisen äänimäärän Juho on saanu, joten yhtälailla he saattavat käyttää tätä pudottamaan Renen. Juhohan on selkeesti heikkotasoisin laulaja, joten tuomareiden pakka ei mee sekaisin, vaikka Rene nyt onnistuis Juhon tiputtamaan...seuraavakshan Rene tippuu kuiteski.

        Eeva-Leenan pudotuspeliin asettaminen haiskahtaa hieman tuomaripeliltä kieltämättä. Toisaalta EL on niin räiskyvä persoona, ett varmasti jakaa mielipiteitä aika rajusti, mutt kun miinus merkkisiä ääniä ei voi antaa, niin Eeva-Leena menee aika varmasti tosta kaksikosta jatkoon ja uskon, että tuomaritkin tietää sen.


    • JNA

      joo-o. yllätys oli mullekin, että eevaleena yritetään tiputtaa. mia ja daniela olisivat olleet oikeat pudotettavat. mia on nätti kuvissa, mutta jännittää liikaa. on ehkä liian nuori. daniela taas osaa ehkä laulaa hyvin, mutta on esiintyessään täysin näkymätön. aina sama perusilme, ja muutenkin 'tylsä' tyyppi.

    • kyl muakin harmitta et eeva-leena joutuu äänestykseen mut jätkist oikein oli vaan juho ja juhon seuraks olis kuulunu jacson eikä rene!!!!!!

    • asjaisfjaisfa

      "Se oli siinä esityksessä tänään toooosi vaisu! Mia osaa kyllä laulaa, mutta sitten vois vaikka avata mm. suuta enemmän ku laulaa, eikä suuta niin kiinni, törkeen ja innottoman näköstä koko touhu! toivottavasti Mia ei tuu olemaan bändissä!" Aivan oikeessa oli ton kirjottaja, tuol alempana, Mia otsikon alla! se tyttö ei todellakaan kuulu siihen bändiin!

    • mun mielipide

      Juho ja Ella, ei ole muuta vaihtoehtoa!!!

      Juho on niin itseään täynnä ettei sovi bändiin (esim.lapsellista haukkua muita kilpailijoita!), ja kaikkihan tuntuu sitä Reneä rakastavan, vähän kuin Tuiskun Anttia...

      Ella taas on tosi hiljainen ja ujo naapurintyttö, joka ei myöskään sovi bändiin, toisin kuin karismaattinen (vaikka jokseenkin ärsyttävä) Eeva-Leena, joka huomataan lavalla, Ella on näkymätön.


      ELI BÄNDIT KOOSTUVAT LOPUSSA NÄISTÄ TYYPEISTÄ:

      RENE, RONNIE, ARI & MIA, TEA, EEVA-LEENA

      • nnnnnnnn

        se saa pikkulikoilla sukat pyörimään jaloissa:)


      • ***
        nnnnnnnn kirjoitti:

        se saa pikkulikoilla sukat pyörimään jaloissa:)

        jep,jackson nauttii oikeasti musiikin tekemisestä eikä ole poppareissa vaan,koska saa olla telkkarissa!hänellä on kaikista joustavin ääni jota on oppinut käyttämään hurmaavasti.tsemppiä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      120
      4010
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3335
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      1947
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1401
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1312
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      225
      1049
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      765
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      716
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      695
    Aihe