Ruotsille nauraa variksetkin

Hävettää

Ruotsi on tärvannyt lukemattomia miljardeja kehitsapuun ja maan asuttamiseen pakolaisiksi itsensä määrittelevillä. Tuloksena hyvinvointi romahti, verotulot romahtivat, asunto-ongelmia, sisäpoliittisia ongelmia, veronkiertoa ja puolustuskyvyn romahtaminen.
Ruotsin suvaitsevuudelle ja loputtomalle konsensuksen hakemiselle nauraa variksetkin. Ruotsi Natoon ja Suomi perässä. Ruotsissa ei ole enää kykyä, kalustoa, osaamista, rahaa eikä viitseliäisyyttä maanpuolustamiseen. Sukellusveneloukkaajatkin saisivat turvapaikan, lautasantennit ja socialbidragit elämänloppuun asti.

Ruotsi kurjistui hyvinvointivaltiosta 20 vuodessa alikehittyneen valtion tasolle.

8

64

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • härregud

      No nyt tuli realistinen kannanotto. Mitä sieniä menit syömään?

      • Hävettää

        Shiitakkeita. Aikanaan tuli asuttua Ruotsissa, mutta en muuttaisi enää. Takapajula, mikä takapajula. Jakoivat valtion varansa taivaan tuuliin ja kuvittelivat pelastavansa koko Afrikan. Ostivat miljardeilla maahanmuuttajia samaan aikaisesti kun työpaikat katosivat kolmansiin maihin. Saivat sitä mitä tilasivat ja nyt joka kylästä saa verovapaata kebukkaa ja pizzaa. Lienevätkö sos.demit tyytyväisiä tapettuaan kansankodin ideaalin. Ruotsi on Afrikan siirtokunta ja terroristihautomo.


    • vvf453

      Ja täynnä homoja ja muuta skeidaa.Oksettava maa kuin suomi!

      • Venäläiset sen sijaan ovat suvaitsevaisuudessaan niin ihania.


    • Putler viikset

      Jos Suomenlinnan panimolla kävisi sukellusvene niin kukaan ei edes huomaisi?

      • el reino

        Rannalta pongasin yhden, jätettiin todisteeksi ja pelotteeksi.


    • ½valtiotohtori

      Jospa se Ruotsi on "ruotsittunut". Suomihan on tunnetusti "suomettunut". Ja muutama vuosikymmen sitten Saksa marssi "Horst Wesselin" tahdissa.

      Täytyyhän kansakunnalla olla AINA jokin tavoite suunta. Neuvostoliitto marssi pitkään "internationaalin" tahdissa ja nyt tämä uusi Venjä marssii Putinin tahdissa (putinisoitu?)

      Ja tuo suuri ystävämme USA marssii "maailman poliisin" tehtävissä ympäri maailmaa levittäen omaa rauhan sanomaa sotatoimillaan.

      Tavoitteita on yhtä monta kuin on maitakin. Ruotsi on nyt vain ottanut oman suunnan mikä sillä onkin eli se on kokonaan "ruotsittunut" maa.

      • Hävettää

        Ruotsi ei ole ruotsittunut vaan antautunut täysin vihollisensa edessä. Suomettuminen on sitä että antaa naapuriman vaikuttaa omaan politiikkaansa. Ruotsi ei anna muiden maiden vaikuttaa politiikkaansa, natoa ehkä lukuunottamatta, mutta nato ei ole valtio.

        Ruotsin kokenemmat poliitikot mahtavat olla innoissan kun hyvinvointivaltio ja maanpuolustus ajettiin alas ja koko rahoilla ostettiin mustaa ukkoa. Vartin taksimatka saattaa maksaa tuhansia kruunuja kun tuontiaines otti vallan hyvinvointiyhteiskunnasta. Hamamslääkäri kiskoo irti terveitä hampaita ja väkertää tilalle kymppitonnin muovihampaan. Rikollisuus ja epärehellisyys on räjähtänyt Ruotsissa.

        Ruotsin syntyi valtatyhjiö, minkä jälkeen epämääräinen aines otti vallan haltuun. On slummeja, rikollisuutta ja anarkiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe