Ilmatilaloukkaus Viroon - taas

Asdertson

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylpeä Venäjän tempuista?

      Heh, pitäisikö Naton tuhota Venäjä tuon takia?
      Sitäkö olet mieltä?

      Hyväksytkö muuten nuo Venäjän jatkuvat alueloukkaukset? Mitä niille sinun mielestäsi pitäisi tehdä?

      • Asdertson

        Ylpeä? En. Ehkä joku venäläinen olisi, en tiedä, pitää kysyä venäläisiltä. Itse en ole venäläinen.

        "Pitäisikö NATO:n tuhota Venäjä tuon takia?"

        Miksi olet niin vihainen ja katkera? Mistä nuo joukkotuhofantasiasi kumpuavat? Jos tosissasi esitit kysymyksen vastaukseni on ei.

        Hyväksynkö? En.

        Mitä tehdä? En tiedä. Ainakin paheksua syvästi. Saattaa hölmöilyt venäläisten itsensä tietoisuuteen, jospa osaisivat hävetä?

        Toisin tiedonvälitys siellä - kuten välillä, pelkään niin, täälläkin - on kovin valikoivaa.


    • v..u

      Venäläinen sotilaskone loukkasi Viron ilmatilaa eilen, kertoo Viron puolustusvoimat uutistoimisto BNS:n mukaan.
      Ilmatilaloukkaus tapahtui noin kahdelta iltapäivällä Saarenmaan länsipuolella.

      Viron ilmatilaa loukannut kone oli venäläinen tiedustelukone II-20, Viron puolustusvoimat kertoo uutistoimistolle. Kone lensi luvatta noin 500 metrin syvyyteen Viron ilmatilaan ja viipyi siellä noin minuutin.

      Koneella ei ollut lentosuunnitelmaa, sen lähetin oli kytketty pois päältä ja se vältteli radioyhteyttä Viron lennonvalvontaviranomaisten kanssa, BNS uutisoi.

      Viron ulkoministeriö on paheksunut tapausta Venäjän lähettiläälle tänään.
      Kyseessä on BNS:n mukaan kuudes kerta, kun venäläiskone loukkaan Viron ilmatilaa tänä vuonna.

      • asdertson (aito)

        miten on mahdollista että yhden maan koneet ei pysy omailla alueillaan?


      • Asdertson
        asdertson (aito) kirjoitti:

        miten on mahdollista että yhden maan koneet ei pysy omailla alueillaan?

        Heikkolahjainen myymälävaras yrittää taas varastaa nimimerkkini, mutta yleisö kyllä erottaa oikean ja väärän Asdertsonin. Jos näette minun kehuvan NATO:a, en ole aito Asdertson.

        Heikkolahjainen myymälävaras ei tätä ymmärrä.


    • asdertson (aito)

      Venäläinen sotilaskone loukkasi Viron ilmatilaa eilen, kertoo Viron puolustusvoimat uutistoimisto BNS:n mukaan.

      Ilmatilaloukkaus tapahtui uutistoimiston mukaan aikaisin iltapäivällä Saarenmaan länsipuolella ja kesti noin minuutin.

      Viron ilmatilaa loukannut kone oli venäläinen tiedustelukone II-20, Viron puolustusvoimat kertoo uutistoimistolle. Kone lensi luvatta noin 500 metrin syvyyteen Viron ilmatilaan ja viipyi siellä noin minuutin.

      Koneella ei ollut lentosuunnitelmaa, sen lähetin oli kytketty pois päältä ja se vältteli radioyhteyttä Viron lennonvalvontaviranomaisten kanssa, BNS uutisoi.

      Kyseessä on BNS:n mukaan kuudes kerta, kun venäläiskone loukkaa Viron ilmatilaa tänä vuonna.

      Myös Nato-hävittäjät lähtivät tiistaina iltapäivällä Latviasta venäläiskone Il-20:n perään Itämerelle.

      Viron ulkoministeriö ei ole ainakaan vielä vahvistanut, että tapaukset liittyisivät toisiinsa.
      il
      IL-STT-BNS

    • vasen laita

      Natoon heti kun mahdollista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      45
      2929
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2701
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      36
      2419
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      32
      2014
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1529
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1225
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1193
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1050
    Aihe