Eikö sitä löytynytkään, häh?
Mihin sukellusvene katosi lööpeistä ja otsikoista?
Hämmästynyt svedu
29156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ai mikä sukellusvene? Mitkä lööpit ja otsikot? Mitä ei löytynyt?
natokiima täytetty. :)
teillä venäläisillä on tavoitteena tässä mediaoperaatiossanne naureskella Ruotsille ja samalla uhkailla Suomea ja Ruotsia. Trollit on hommassa mukana ja strategia on kaikille selvä.
http://www.aftonbladet.se/incoming/article19737308.ab
Taisi löytyä!
http://www.dn.se/nyheter/forsvaret-fortsatt-tyst-om-insats/
Ja lisää etsitään !
Late Lapista. SSSS Ry!
Jutut pitää vaihtaa eihän kukaan muista kohta ebolaakaan.
Ups.
Ei se mihinkään ole kadonnut , nyt ollaan väsytys vaiheessa alukset lähtivät takaisin merelle huollon jälkeen. Kulkukelpoiset väylät on olleet tukossa jo pitkään.
Medialla on hinku johtaa etsintää oman mielensä ja levikkinsä mukaan. Hosumalla ei tule kuin kusipäitä lapsia. Että silleen.
jäi kiinni siellä, mutta se päästettiin menemään. Ruotsin merivoimat salasi asian ja sanoi, että mitään ei löytynyt.
se oli se hollantilainen sukellusvene mutta eihän sitä voi laajemmin kansalle kertoa, tulisi munattua medialla itsensä.
Ruotsi neuvottelee kaikessa hiljaisuudessa venäläisten kanssa luovutuksesta.
Elokuun 19 päivästä on jo aikaa vene on jo Ameriikoissa.
Mutta touhu ei mennyt hukkaan. Ruotsalaiset poliitikot jo lupasivat rutkasti lisää rahaa omille puolustusvoimilleen.
Professori kävi poimimassa sen Ruotsin aluevesien ulkopuolelta kyytiin ja se on nyt Kaliningradissa.
Merkillistä tosiaan, yhtä luihusti katsoivat "suomalaisasiantuntijat" myös jotka kuorossa linnunpoikien tapaan julistivat siellä olevan venäläisen sukellusveneen.
Missä on raflaavat otsiko ruotsin sukellusvenejahdista?
Nyt on mennyt mediariippuvaisilla sormi suuhun. Mikä onkaan vastaava ja seuraava kohkaamisaihe. Jolla manipuloidaan tälläisiä ihmisiä? Vainoharhaisiin pelkoihin ja uskomuksiin? Media hallitsee taitavasti ihmisimieliä. Koska todelliset tietolähteet ei kerro kaikkea. Media muokkaa itse jutut mieleisekseen ja myyviksi. Luotettavuudella ei näiden uutisten kanssa ole mitään tekemistä. Mutta ne menee silti kansaan kuin häkä.
Tämä sukellusvenejahtikin. Vaikka nyt nähtiin, ettei mediakaan pysty loputtomiin omasta päästään kehittelemään lisäkohua asian ympärille.
Millä ihmeellä media on hankkinut tämän ihmisten vankan luottamuksen? Horjumattoman uskon uutisiin?
lehdistötiedoitus menossa Ruotsissa. Etsinnät lopetettu, mutta ei unohdettu. Etsintäalukset palanneet tukikohtiinsa. www.expressen.se
Ehkä media tempaisee vielä kerran tämän uutisaiheen puitteissa. Kyllä siitä jotain vielä saa revittyä irti. Lehdistötiedoitukseenkin voi lisätä vähän omia ja paisutella sitä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014102418776748_ul.shtml
Esimerkiksi tälläisiä uutisia media saa vielä revittyä sukellusvene asiasta.
Vaikka tiedoituspäällikkökin sanoo, kyseessä olevan, vain yksi yleisön antamista vinkeistä. Onko epämääräinen vinkki edes uutisoinnin arvoinen?
Yleisön vinkit tiedetään. Niihin onkin aina voinut luottaa. Kun ihmiset villiintyy tälläisestä asiasta. Alkaa satamaan, mitä villimpiä vihjeitä ja valokuvia.
Kuka on nähnyt mitäkin.
Menee vielä jonkin aikaa, ennen kuin ihmiset lakkaa näkemästä näitä ja jakelemasta vihjeitään sinne missä, ne huomioidaan. Näillä vihjeillä sitten myydään iltapäivälehtiä, suurin otsikoin.
Halkaisijaltaan 40 cm painauma merenpohjassa.
"en ole koskaan nähnyt mitään vastaavaa"
Voi jeesus sentään.
Eipäs unohdeta sitä viestipoijua. Onko sen valmistajaa ja omistajaa varmistettu?
Vai painetaanko asia villaisella unohduksiin? Että silleen.
Viestipoiju oli median keksintöä kuten mm. Ove kommando ja venäjänkielinen hätäviesti.
Kannattaa aina katsoa, onko virallinen taho vahvistanut asian. Vai onko kyse vain todellakin näistä median huuhaavihjeistä ja tutkijoiden oletuksista.
Ei se ollut mikään viestipoiju vaan tavallinen meripoiju, sehän tunnustettiin Ruotsissakin.
Se oli kokkarin uhri,joka nopean kellumisen jälkeen upposi
Ovatko kokoomuslaiset vaaraksi ihmisille, kyllä.
OFO olisko mahdollista.
Ruotsin merivoimat sai lisää rahaa,joten asia on loppuunkäsitelty.Eli sukellusvene jahti onnistui täydellisesti jälleen.
Aina on lisärahoitusta löytynyt tällä menetelmällä.
Ei se haittaa,jos muut nauraa,kun helppoa rahaa saa.
Konstit on monet, sanoi ruotsin puolustus, kun lisärahoitusta tarvitsi.
Hesariko vai mikö lehti se oli,
joka otsikoi, että rahamaailma ihmettelee
minne opratsuunien aikana katosi 37o000,00 miljardia dollaria,
nollista ei varmuutta kuin muistakaan.