Puhallatko seuraavassa ratsiassa vai teetkö näin?
Puhallan kyllä
592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sitten pölliisi sanoi, - teillä ei ole valot päällä. (miten se tiesikin sen)
Ei oikein tykännyt vastauksestani, - no sitten kukaan ei ole kotona.
Ihan piruuttani en puhalla. En ikinä ole ajanut autoa päihtyneenä, enkä aja. Siispä minulla ei ole mitään pelättävää. Ihan vain periaatteesta en puhalla poliisin pilliin, koska siitä kieltäytyminen on laillinen oikeuteni.
Ja sitten tämä poliisimies lähtee viemään sua verikokeeseen, sillä aikaa joku lyö pentuasi kirveellä päähän. Mutta kun tämä pienen paikkakunnan poliisimies on muissa tehtävissä, niin tätä kirvesmiestä ei kukaan jouda jahtaamaan, vaan se saa mennä.
Ja sinä olet ollut hassunhauska kun et ole pilliin sekuntia halunnut puhaltaa.
Aina se kannattaa tehdä muiden ihmisten työntekemisestä vaikeampaa.
Taidat olla tyhmä! Eivät poliisit ole ennenkään henkirikoksia estäneet! Jos joku päättää lyödä kirveellä päähän kännipäissään, niin poliisi tulee paikalle vasta, kun vahinko on jo tapahtunut.
entis aikaan kun ei pillejä ollut poliisit kysyi ensin humalaiselta ajokorttia johon paikallinen kyläjuoppo vastasi että osasitta kysyä mitä minäkään ole ikään nähnyt.