Kapin linkeistä ja palstan aiheesta

ja palstan aiheesta

Avaatteko te kapin linkit?
Kapi taitaa nähdä kävijämäärät?
Kapiko teitä kiinnostaa? En avaisi vahingossakaan.

Mutta tässä puhutaan asiasta, joka koskettaa kepua, koska kepuministerit tätä kaivoshanketta ajoi, joka aiheuttaa alati kasvavassa määrin ongelmia.

http://yle.fi/uutiset/talvivaara_hakee_lisalupaa_jatevesien_laskemiseen/7548215?origin=rss


Jos lupa tulee Talvivaaralle juoksutella jätevesiään taas entistäkin enemmän luontoon, milloin Lehtomäen ajama jätevesiasetus asettuu niin naurettavaan valoon sen rinnalla, että se kumotaan mieluiten kokonaan?
Kepuun siinä asiassa ei voi luottaa, koska se pettää aina eikä sillä ole mitään muuta linjaa kuin linjattomuus.

kuka tarttuu asiaan niin, että tulee tulostakin? Hukkukoon kainuulaiset Lehtomäen ja muiden kepuministerien järjestämiin Talvivaaran jätevesiin, mutta mummon pissoihin ei huku kukaan.



Älä äänestä kepua 2015. Niin vastuutonta ja järjetöntä kepun toiminta on ollut, että se on pantava ruotuun opettamalla kantapään kautta. Kyllä se oppositiossa oppii, kun istuu siellä toisenkin kauden. Tai hallituksessa apupuolueena, jollaiseksi se 2011 tappionsakin jälkeen vielä väen vängällä yritti, vaikka minkkimari sanoi vaali-iltana kepun paikan ilman muuta vaalituloksen perusteella olevan oppositiossa.


Kepu pettää aina. Opettakaa se olemaan pettämättä jättämällä äänestämättä sitä. Vai haluatteko tulla aina kepun pettämiksi? Äänestäkää sitten, kun se oppii ihmisten tavoille ja kansalaisten etua ajamaan.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
        Kaste
        162
        1107
      2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

        Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
        Kaste
        366
        1077
      3. Ehkä vähän

        Rakastunut sinuun
        Ikävä
        47
        1002
      4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

        Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
        Kaste
        373
        999
      5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        892
      6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        827
      7. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        87
        791
      8. Martina ja jalkapalloilija2

        Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        181
        787
      9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        105
        689
      10. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        46
        687
      Aihe