TV-kanavat ovat keskittyneet muutamalla omistajalle, jotka haluavat hallita maailmaa massaviestinnällä. Näiden toimestä yliopistoissa tehdään lukuisia tutkimuksia kuinka Internet tuhoutuu. Yliopistotutkijoilta tilataan juuri tällaisia tutkimustuloksia.
POP-Stars on yksi aivopesuohjelma, jonka avulla ihmisille syötetään roskaa päähän.
TV-kanavat haluavat pudottaa Internetin
3
508
Vastaukset
- vainottu
se, että kuulet noita ääniä, ei tarkoita etteikö sua seurattais...
- Officer Barbrady
OK, people, move along. There's nothing to see here! Respect my authority!
- hyvästi demokratia
Maksu-tv on Murdochin seuraava hanke
Markku Pervilä
Julkaistu 05/11/2004 kello: 07:01
News Corp:n hallituksen puheenjohtaja Rupert Murdoch uskoo yhtiön kykenevän kehittämään maksullisista tv-kanavista uuden tulosmyllyn. News Corp:n nykyiset kanavat kasvattivat tulostaan 27 prosenttia päättyneellä neljänneksellä.
Viestinnän raskassarjalainen Rupert Murdoch kertoi varsinkin British Sky Broadcastingin (BSkyB) maailmanlaajuisesti vankoista näkymistä.
- Aiomme nopeasti luoda maailmanlaajuisesti vahvan maksullisten kanavien verkon. Tähän kuuluvat Sky Italia, BSkyB ja DirectTV, 73-vuotias mediakeisari kertoi sijoittajile.
Murdoch sanoi NewsCorp:n näkymien parantuvan merkittävästi, kun yhtiö muuttaa Australiasta Yhdysvaltoihin. NewsCorp:sta tulee USA:n suurilla pörssimarkkinoilla entistä suotuisampi sijoituskohde.
NewsCorp valitaan S&P 500 listalle muuton jälkeen, Financial Times kirjoittaa.
Murdoch sai äskettäin yhtiökokoukselta luvan muuttoon. Murdoch perheineen hallitsee 29 prosentin osuutta NewsCorp:sta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162346
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897- 45821
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää134816- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44725Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe161709Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673