Kauppakadulla nähtyä

Onkohan joku muu huomannut sen pudonneen kintaan kauppakadulla. Kenenkähän oma se on
7337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei varmaan ole enää kenenkään, tallatu kinnas, kauhavalla poliisien huutokaupassa oli uudentihkeitä polkupyöriä huudettavana, kun joku näitäkin oli omahyväisesti käyttänyt, ei ne kelvanneet enää oikealle omistajille, joo ja sitten -kun minä innostuin huutelemaan näitä löydettyjä rannekelloja oikei limpeinä, kaksi parttia olin huutanut eikä yksikään kello kävelly, niin ajattelin, että huudan vielä yhdenpartin, tarkistelin niitä sitten siinä hakiessani ja vissiin mumisin ettei näistäkään yksikään käy, kyllä yleisöä nauratti, sitten mun kylkeen tuli siellä joku kaveri ja pyysi -jotta jos vaikka myisin jonkun noista kelloista, no niinhän minä teinkin ja sain omani pois mitä niistä olin maksellutkin, lopuilla ei sitten tehnyt yhtään mitään, noilla lumesta löydetyillä, että tallainen kertomus kintahasta versoi.

Äänestä

No nyt on varmaan joku niin ahkera kaupungin työntekijä ilman toista kinnasta. Työteho laskee. Ai niin eihän niiitäkään varmaan ole enää kun pitää säästää että saadaan sillat sun muut turhakkeet maksettua. Pitäis varmaan laittaa lisää porukkaa lomalle niin saataisiin pinta Alanurmon ja Siiriläntien pyöräteihin.

Äänestä

Se kinnas on varmahan jonkun viämäri insinöörin aivan p askas

Äänestä

edellä näytteitä lapualaisesta keskustelun tasosta...... mitämieltä olette?
arvostellaan kouluarvosanoilla 4 - 10
Itse annan 4

Äänestä
  • oon kassu sunkaas samaa mieltä

    Äänestä

  • Tämähän on se taso mikä on täällä palstalla koko ajan. Keräys pystyyn niin saadaan uudet kintaat . Annan numero 5 Koluissa on melko monessa jo arvostelu 0->5

    Äänestä

Nyt arvostellaan aloittajan toimesta asteikolla 4-10. Annan 4

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erittäin huolissaan kirjoitti:

Onkohan joku muu huomannut sen pudonneen kintaan kauppakadulla. Kenenkähän oma se on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu