Räsänen rasite kirkolle

Kun tämä täti avaa suunsa, vähintääm 2000 eroaa heti kirkosta.
No, mikäpä siinä, olisi vaan äänessä enemmänkin.
1183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oiken pitäisi suutaan auki pitempään tulisi satatuhatta eronnutta.

Äänestä

Juuri noin. Viime Sunnuntaina ja Maanantaina kirkko menetti yhteensä 2800 "elättäjäänsä". Kuinka Päivirouva voi ylipäätänsä noin "kallis ollakin"?

Jos kansakunta vielä Kristillisdemokraatteja "tarvitsee", niin äänestäkää nyt ihmeessä jo Sari Essayah puolueenne johtoon, ennenkuin fiksu rouva loikkaa "vihollisen leiriin".

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73642-jukka-relander-yksi-paivi-rasasen-lause-maksaa-kirkolle-800-000-eu

http://www.essayah.fi/ ..... :-) < Muistatko Sari? ;-)

Äänestä

Paskaakos tuo P. Räsänen välittää Ev.lut. kirkkossa olevista....hänhän on HELLUNTAILAINEN...sitten tulisi hätä jos samallamäärin väkeä eroaisi helluntaikirkosta...kyseiset hihhulit lemppaisivat P. Räsäsen äkkiä ulos "kirkostaan" kun rahan tulo loppuisi.

Äänestä

Olisi todella toivottavaa, että Päivi Räsänen ei ainkaan julkisesti avaisi suutaan kirkon asioita. Joka kerta, kun hän sanoo jotain evl-kirkon asioista, se tulee kirkolle aivan turhan kalliiksi.

Äänestä

Räsänen on oikeasti paholainen,piru laittanut tuhoamaan kristityt

Äänestä

Räsänen ole helluntailainen. Sari Essayah eli puolueen presidenttiehdokas on. On outua, että ev.lut.kirkko ei ole erottanut jäsenyydestään suurta tuhoa tuottavaa Räsästä.

Äänestä
  • Päivi Räsänen on kyllä ev lut kirkon jäsen, mutta on lausunnoillaan aiheuttanut kansankirkolle mittaamatonta tuhoa, kun kansa rientää eroamaan kirkon jäsenyydestä Räsäsen ääneen kuultuaan.
    Päivi Räsänen kuuluu lähinnä ns. viidesläiseen herätysliikkeeseen, ei ole helluntailainen.

    Äänestä

No samanlainen "hourupää" näyttää ainakin olevan kuin helluntailaiset, saisi mennä lähi-itään "ihmiskilveksi" kuten nuo torvelot aikoinaan menivät (hassua vain että se valittu kansa tuolloin kirosi nämä suomalaiset sekopäät jotka väenväkisin änkesivät israeliin)

Äänestä

No kai sitä sitten kannattaisi olla hiljaa.

Äänestä

Miten on mahdollista, että kristillistä uskoa tunnustavan ja edistävän
puolueen johtajuudesta kilpailevat naispuoliset henkilöt, vaikka itse
Pyhä Paavali, joka ohjeisti kristikirkon toiminnan, nimenomaan
sanoi että (1) naisten on peitettävä päänsä ja (2) naisten on
vaiettava kokouksissa. Jatkuvasti näemme näitä naisia puheliaina
julkisuudessa avopäin.

Miksi kristillnen puolue ei itse noudata Paavalin määräyksiä?
Mitä hyvää voi seurata tällaisesta käytöksestä?

Onko tämä uskonto-toiminta jo tullut päätökseensä, kun eivät
sen innokkaimmatkaan tukijat noudata näin perustavia ohjeita?

Äänestä

Päivi Räsänen on itseasiassa köyhimpien asialla. Kun hän "avaa suunsa" ja useampi tuhat miljoonasta köyhästämme eroaa kirkosta, niin köyhimpiemme verotaakka kevenee edes "hetkeksi".

Keskituloinen ruokakunta säästänee jo satoja euroja / vuosi, kun päättävät hyödyntää sivustoa www.eroakirkosta.fi

Niilläkin säästöillä ruokakunta voi sitten kohentaa jo velkaisen kotinsa yleisilmettä pienellä pintaremontilla toteutettuna. Lapsiperheet voivat hyödyntää säästöt lastensa harrastuksiin.

Kun työsuorite teetetään vielä "lakia noudattaen" kuitilla, niin rehti yrittäjä saa leipänsä päälle muutakin, kuin ahavoitunutta ylähuulta.

Elikkä. Avaa "täti suusi", niin köyhempi kansa kirkosta erotessaan saa edes pikkuriikkisen enemmän niitä pelimerkkejä, millä arjesta rouva pitää selviytyä.

Räsänen selviää kyllä, vaikka lasiin sylkisi.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekko Pakana kirjoitti:

Kun tämä täti avaa suunsa, vähintääm 2000 eroaa heti kirkosta.
No, mikäpä siinä, olisi vaan äänessä enemmänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu