Kiitos

Tytär

Äiti ja isä.

Teillä kahdeskymmenesviides hääpäivä. On kaunista sanoa toiselle niin monen vuoden jälkeen kiitos. Kiitos, että olet minun yhä, vielä siinä vierellä, tämän päivän ja kaikki tulevat hyvät ja pahat huomiset.

Minulla takana kaksikymmentä vuotta elettyä elämää.Tiedän, siihen mahtui paljon, ei kaikki ollut aina niin helppoa, itkettiinkin joskus. Ette te aina kaikkea hyväksyneet, enkä hyväksynyt minäkään. Huudettiin ja halattiin. Mutta tärkeintähän oli, että olitte olemassa, ja olette edelleen.

Ihminen minustakin kasvoi, monen mutkan kautta, mutta kuitenkin.
Kiitos =)

1

374

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parempi myöhään kuin ei mil...

      kirjoitus, toivottavasti vanhempasi lukevat kirjoituksesi.
      Toivoisin joskus itse saavani samanlaisen. En koskaan ole sanonut omille vanhemilleni (tosin isä kuollut) noin vaikka syytä kyllä on, mutta täytyy ottaa itseään niskasta kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1267
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      70
      889
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      813
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      151
      686
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      281
      652
    6. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      45
      622
    7. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      619
    8. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      38
      578
    9. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      536
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      520
    Aihe