Suosikkisarjasi TOP 5? Ja inhokkisarjasi TOP 5?
Saa perustella!
Galluppi
11
671
Vastaukset
- Iiro Viinanen
Näistä pidän:
1. Salatut elämät
2. Muodon vuoksi
3. Kumman kaa
4. Käenpesä
5. Sinkkuelämää
Nää on perseestä:
1. Frendit -> ärsyttävää valmiiksi naurettua paskaa
2. Me stallarit -> ei naurata
3. Päivien viemää -> ei helvetti
4. kaikki Sub-tv:n paska (katon kyllä jotain sieltä, esim. Noriko Show)
5. Kotikatu -> siitä on tullu nykyään tosi tylsä ja niitä kakaroita on liikaa siinä - Eräs MJ-fani
Omat suosikit Top 5:
1. Kauniit ja rohkeat
2. Muodon vuoksi
3. Me stallarit
4. Sillä silmällä
5. Viva La Bam
Huippumalli haussa ja Kumman kaa.
Inhokit Top 5:
1. EVVK (nimi puhuu jo puolestaan...)
2. W-tyyli (olevinaan hauska, ideaköyhä)
3. Krisse show (sama selitys kuin edellisessä)
4. Kotikatu (aika samaa kuin salkkarit)
5. Sopranos (mafiapuuhastelu ei kiinnosta) lempparit:
1. siskoni on noita
2. huippumalli haussa
3. sinkkuelämää
4. frendit
5. salkkarit
yökötykset:
1. soittis (ärsyttävät juontajat, ihmisten älykkyyden halventamista)
2. paljon pelissä (sama kuin edellisessä)
3. formulat (menny ihan tylsäks)
4. hockey night (tulevat huonoon aikaan)
5. buusteri (kaikin puolin typerä)- hanuri
Luuletsä tosiaan että noiden puhelinvisailuohjelmien tarkoitus olisi se,että vain yksi ihminen tietäisi viimeisiä aivosoluja pinnistelemällä vatauksen.eipä ole.kannattaa siis vaihtaa kanavaa kun ohjelmat harmittaa ja keskittyä katsomaan dokumentteja ja älykkökeskusteluohjelmia.Kyllä aina joku puhelinohjelmista saa rahaa soittaessaan.se on niiden tarkoitus,ei mikään älyllä pelaaminen.
- jellu
hanuri kirjoitti:
Luuletsä tosiaan että noiden puhelinvisailuohjelmien tarkoitus olisi se,että vain yksi ihminen tietäisi viimeisiä aivosoluja pinnistelemällä vatauksen.eipä ole.kannattaa siis vaihtaa kanavaa kun ohjelmat harmittaa ja keskittyä katsomaan dokumentteja ja älykkökeskusteluohjelmia.Kyllä aina joku puhelinohjelmista saa rahaa soittaessaan.se on niiden tarkoitus,ei mikään älyllä pelaaminen.
Niiden tarkoitus on että mahdollisimman moni soittaisi niihin. Jokainen soittaja maksaa firmalle rahaa joten mitä enemmän soittajia, sitä enemmän firmalle rahaa. Siksi kysymyksistä tehdään niin tolkuttoman helppoja että viisivuotiaankin yleissivistyksellä pääsee pitkälle.
Kysymykset ovat helppoja joten soittajia on tietysti tuhoton määrä. On siis ihme jos sieltä jotakin voittaa. Tietysti potti aina jollekin menee.
Mikäs firma se maikkarilla oli joka ei maksanut soittajille yhtään mitään vaan omistaja häipyi rahoineen. Maikkari sai maksaa voittajille luvatut rahat. Ihan oikein sille paskapuljulle. Mitäs päästää telkkariin kaikenlaista roskaa.
- tani
Suosikit
1.Frendit
2.Pelinaiset
3.Kumman kaa
4.Smallville
5.Everwood
En pidä
1.Noriko show
2.Krisse
3.W-tyyli
4.Kotikatu
5.Kauniit ja rohkeat - leno
Top 5 suosikit
1. Sopranos - Osoitus että jenkeistä tulee muutakin kuin roskaa.
2. Langalla (The Wire) - Samasta firmasta kuin Sopranos, SubTv:n paras sarja tällä hetkellä.
3. Miami Vice - Legenda.
4. Late Niht With Conan O´Brien - Hauska mies, parasta antia sarjassa vierailevat stand-up-koomikot.
5. The Simpsons - Kuinkas kauan sekin sarja on pyörinyt?
Tulipa jenkkipainotteinen top viidestä. Top kymppi olisikin jo paljon monipuolisempi, mm. ylen dokkarit, brittidraamasarjat yms.
Top 5 inhokit
1.Saippuasarjat - Toistensa kopioita, vaikea eritellä. Halvalla tehtyä roskaa.
2. Kaupallisten kanavien tositv-sarjat. Huijauksen makua. Yhtä paljon totta kuin saippuasarjoissa.
3. Soittopeliohjelmat - Pitävät ihmisiä idiootteina ja ovat valitettavasti oikeassa.
Ketkä niihin soittelee??
4. Karpolla on asiaa - Puolitosia tarinoita suomenmaasta.
5. Subtv:n erotiikkasarjat - Fiksumpaa hakea Ärrältä Jallu. - ktm
1. Näkemiin vaan muru
2. Conan O'Brien
3. Miami Vice
4. -------
5. ------- - Sarppa
Jos ajatellaan juuri tällä hetkellä pyöriviä ohjelmia niin listani ovat seuraavat: (ei siis JUURI TÄLLÄ SEKUNNILLA tartte pyöriä:) )
Top 5 "Tykkään"
1. Frendit
2. Simpsonit
3. Kumman kaa
4. Late night with Conan O'Brien
5. Uutisvuoto
eli hauskoja ohjelmia kaikki :) muita hyviä ovat esim. muodollisesti pätevä ja mad tv.
Top 5 "En tykkää"
1. & 2. & 3. & 4. & 5. hankala sanoa, ku en katso sellasia ohjelmia, joista en tykkää! no, ainakaan niistä typeristä tv-peliohjelmista en tykkää...- pimpelipompom
1. Frendit
2. Sinkkuelämää
3. Conan
4. Salatut Elämät
5. Mullan alla
no joo, on nuita aika vaikia laittaa paremmuusjärjestykseen mutta.. :)
sitte huonot
1. everwood !!!!!!!
2. tunteita ja tuoksuja
3. me stallarit
4. sami kokkaa :D hahahahah..
5. britannin noloimmat vanhemmat
Dekkareiden ystävänä vetää tonne kyttärainojen puoleen. Tämän hetken top 5, mieleentulojärjestyksessä olkaa hyvä:
1. Hädän hetkellä: Yhdistelee hienosti poliisi-ja sairaalasarjoja. Jenkkisarjojen uskottavimmat henkilöt.
2. NYPD blue: Jykevä klassikko. Hill streetin perillinen.
3. CSI/CSI Miami: Maailman tylsin duuni osataan kuvata niin pirun kiintoisasti.
4. Teho-osasto: Pienestä saippuoitumisesta huolimatta lajityypinsä ehdoton kuningas.
5. Mullan alla: Hullua ja vänkyräistä huumoria, reheviä henkilöitä.
Ja ne inhokit:
1. Kauniit ja rohkeat: Tulin nähneeksi jakson pitkästä aikaa: Ei helv... Vieläkö rooke vonkaa ritkeä???
2. Salatut elämät: Uskottavuus nollassa. Aina vain pahemmin saippuoituva raina.
3. Muodon vuoksi: Oikeastaan en inhoa tätä sarjaa, mutta se yrittää mielestäni liian selkeästi ratsastaa Mullan alla-sarjan suosiolla. Voi kuvitella miten joku on todennut tv-yhtiössä, että: "Hei, eiks tehtäis tuommoinen sopranos/mullan-alla-tyyppinen sarja? Hautausurakoitsijoiden ja mafiosoiden sijaan se vois kertoo vaikka... plastiikkakirugeista!"
4. Yöchatit/pelit: Kamalaa skeidaa ja rahastusta. Ei varsinaisia ohjelmia mutta... Paljon yötöitä tekevänä toivoisi yöajalle järkevämpääkin ohjelmaa. Mikä olisi parempaa aikaa toiveuusinnoille, kultti-sarjoille ja sarja-maratoneille?
5. Ringaligsoittikset: Kauheaa tuubaa, edellisten veroista terroria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu615103Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti183202- 1422705
Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett162298- 1271814
- 151653
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks1601451Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731397- 951287
Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä
Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut1041284