Rautavaaran lastenmurhien taustalla huoltajuusriitakin

Hmm, niimpä niin, ja piti sitten lapset tappaa. Ensin kai erottu vanhimman, 6-vuotiaan lapsen isästä, temppuiltu tapaamisilla ja sitten lopuksi tapettiin useampi lapsi ajamalla auto linja-auton keulaan. Sellaista se on kun oikeus ja sosiaalitantat ovat sokeita..

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288756569646.html?ref=rss

2

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo-o.

      Tuo huoltajuudesta tappeleminen tuntuu kummalliselta, kun äiti on sitten ollut niin suurissa vaikeuksissa lasten hoitamisen kanssa, että on uuden miehenkin kanssa riitaantunut. Miksi ei voinut antaa vanhinta lasta isänsä hoitoon? Joku luonnehäiriö tuossa täytyy olla taustalla.

      • von Lagerbom

        Onhan niitä häiriöitä ´monilla muillakin äideillä. Ensin hingutaan yksinhuoltajiksi ja sitten ei jaksetakaan toimia huoltajana vaikka saadaan kaikenlaiset tuet yhteiskunnalta, maataan kotona laiskana ja lapset päivähoidossa sosiaalisin, lastensuojelullisin perustein. Isät ja lapset unohdetaan, lapsi pelinappula myöskin sosiaaliviranomaisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5370
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1172
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      102
      875
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      811
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      783
    6. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      757
    7. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      753
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      744
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      729
    10. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      46
      718
    Aihe