Eduskuntavaaliehdokkaat Pirkkalassa

Huomasin tuossa äsken, että Pirkkalassa on paljon ehdokkaita suhteessa sen pieneen kokoon.

Ehdokkaat: Harri Vuorenpää (PS) ja Jaana Ristimäki-Anttila (PS), Pirkko Jartti, (KOK), Riitta Kuismanen (KD). Tuntematta hetä sen tarkemmin, osaako joku keroa heistä enemmän.

Vaadin keskustelua täällä Suomi24-kanavalla Pirkkalalaista ehdokkaista!
15351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vasemmiston Harri Aalto lienee myös ehdokaslistalla.

Vaatia nyt voi mitä vaan, mutta tällä palstalla aktiviteetti on aika pientä. Ja on vielä vähän aikaistakin, kun virallisia ehdokasluetteloita ei vielä ole valmiina.

Äänestä

Minkähän takia perussuomalaisila on 2 ehdokasta niinkin pienestä pitäjästä kuin Pirkkala? Eihän kaikista kunnista ole edes yhtä.

Äänestä
  • Kysy ehdokkailta, ehkä he osaavat sen sanoa. Todennäköisesti jotain juonitteluita taustalla...

    Äänestä

  • Pirkkalassa on kaksi perussuomalaista ehdokasta, koska toinen on Pirkkalan PS ehdokas ja toinen Perusuomalaisten nuorten ehdokas. Sattuma, mutta mukava sattuma tietysti.

    Äänestä

Onhan Pirkkalasta ollut jo monta vuotta "oma" kansanedustaja. Ja ainakin yksi ministerinäkin ollut on Pirkkalasta kotoisin.

Äänestä

Pirkkalassa olisi enemmänkin hyviä ehdokkaita, ehkä kertoo aktiivisuudesta yleensä?

Äänestä

Vanhan mahtipitäjän omanarvon tunto vaatii poliittista aktiivisuutta hoitaa yhteisiä asioitamme.

Äänestä
  • Kimmo Sasi taitaa olla Pirkkalasta lähtöisin.

    Äänestä

  • Suur-pirkkala kirjoitti:

    Kimmo Sasi taitaa olla Pirkkalasta lähtöisin.

    Ei muuten ole. Hänen sukunsa on Hämeenkyrön Sasin talosta lähtöisin. Kimmo ei itse ole Sasin talossa kasvanut, vaan se on hänen isänsä koti.

    Äänestä

Onko Pirkkalasta kuulunut nyt mitään uutta? Tietääkseni 8.11 eli lauantaina on Pirkkalan cittarilla persuehdokkaat koolla. Käykää kattoon, niin saadaan tännekki tietoa minkälaista sakkia ne oikeasti on. Klo 10-13 on ehdokkaat paikalla. Käykääpä haastelemassa.

Äänestä

Uppia.

Äänestä

Onko tietoa minkäälaista osaamista löytyy Pirkkalan ehdokkailta? Vai löytyykö ollenkaan?

Äänestä
  • Käy kattoon heidän kotisivuiltaan mitä mieltä ovat.

    Äänestä

Pirkkalassa 3.3 klo 16-18 paikalla Perussuomalaisia eduskuntavaaliehdokkaita Suupan torilla. Tervetuloa paikalle!

Äänestä

Kimmo Sasi taitaa olla kotoisin Pirkkalasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirkkalan ehdokas kirjoitti:

Huomasin tuossa äsken, että Pirkkalassa on paljon ehdokkaita suhteessa sen pieneen kokoon.

Ehdokkaat: Harri Vuorenpää (PS) ja Jaana Ristimäki-Anttila (PS), Pirkko Jartti, (KOK), Riitta Kuismanen (KD). Tuntematta hetä sen tarkemmin, osaako joku keroa heistä enemmän.

Vaadin keskustelua täällä Suomi24-kanavalla Pirkkalalaista ehdokkaista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu