Mediahuijaus Osama bin Laden

Havahduin miettimään, että onkohan sitä koko Osama bin Ladenia edes olemassa vai miten yhtä miestä ei löydetä? Barry Levinsonin ohjaamassa elokuvassa, Wag the Dog - häntä heiluttaa koiraa (1997), tekaistiin sota, että saataisiin presidentin kannatus nousemaan. Tärkeintä on mielikuvien luominen ei todellisuus.

3

327

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todistusten nojallahan Bushin klaani ja Osaman vastaava ovat olleet kuin paita ja peppu rahan hankinnan hengessään ja tehneet yhteiskauppoja sun muita diilejä minkä ehtineet.

      Ei vaikuta uskottavalta tuo, että häntä ei saataisi kiinni. Toisaalta, jos Osama palvelee Bushin omia tarkoitusperiä, niin silloinhan sitä ei niin ole tarkoitettukaan. Bushin terrorivaroituksetkin, viimeksi kotomaahamme, ovat aivan hänen poliittiseen peliinsä liittyvää propagandaa. Säikyimmät ja vähemmän ajattelevat kansalaiset saadaan ehkä näin vaaliuurnille, kun oman maansa lehdistökin julkaisee uutisen, että terroriuhka on taas ilmassa Suomea ja olikos se ny peräti koko pohjoismaita koskevana varoituksena..vaikkeivat varmasti suurin osa edes tiedä, missä se piskuinen Suomi sijaitsee:)Bush sai tälläkin kallisarvoisia ääniä lisää.

    • niinpä..

      Osama on kuollut aikoja sitten.
      Viime viikkoinen "puhe" oli lavastettu. Luonnollinen jatko Bushin hallinnon valehtelujen sarjalle.

    • Ripe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1792
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1189
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      859
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      632
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      92
      595
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      505
    Aihe