Onkohan ilmajoella myynnissä yhtään omakotitaloa tällä hetkellä. Laittakaapa vinkkiä millä välittäjällä .
Omakotitaloa
ilmajoeltaoma
18496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
On niitä myynnistä. Tiedän kaksi taloa,joista pyydetään selvästi liian kovaa hintaa. SKV:n Jarkko Salovaara tuntee asiat.
Okei, tutkitaan
etuovi
Kemintie 2 tulee ensi kesänä myyntiin.Keskeisellä paikalla.
Joku kertoi, että karhitiellä tulisi myös myyntiin.
Ilmajoella tulee kyseinen kemintie 2 juuri näinä aikoina myyntiin!Tiedoksi vain!
Koskenkorvalta löytyy montakin.
Korvalle nyt ei kukaan vapaaehtoisesti muuta.
Joo ei ihme että siellä tupia myynnissä.Korva on vähä niinku Ameriikka pienoiskoossa,on Rikkaiden aluetta(honkala) ,Arabikylää(slummi),savannia(vehkaviita),pormestari(Mäki) varmaan hänen muotokuvansakin hakataan santavuoreen,ja tietenkin pitää olla oma viinatehdas,Ja tietenkin Antti=Iso Arnold Svarzenegger(varapormestari)ja kyläähän halkoo Mississippi kuten jo kaikki tietävätkin.Pankki lopetettiin koska se ryöstettiin joka viikko mutta koska eräs isokiho halusi pankin niin tietenkin hän sen itselleen laittoi,että asiakkaat saavat dollarinsa kahisevana ja kuitti tulee postivaunuulla ens viikolla HAHA.
Kylällä myös paikallinen baseball-joukkue jonka pelejä jokainen on velvoitettu mennä katsomaan,chearleaderit korvaa otteluissa ORSIKUORO joka on samalla hyvä mainos paikalliselle pienpanimolle(Altia).Kunnon panimoitahan löytyy jokaisen saunan lauteiden alta.
(-:)
:D :D :D Illan paras !!!
voi teitä,KTS Etuovi ja ilmajoki/omakotitalot.Varmaan tiesit mutta taitaa olla oma lehmä ojas.
Yksistään Etuovi.com-palvelusta löytyy tällä hetkellä 34 myynnissä olevaa omakotitaloa Ilmajoella: http://www.etuovi.com/myytavat-asunnot/tulokset?haku=M63105926&page=1
eemelintiellä huippu yksilö ja näyttö tänään..
Kysyjä ei suinkaan tarkoittanut KOKO pitäjää. Urpo.
Nimeni EI OLE Urpo!!
40 omakotitaloa on kaupan, eiköhän niistä jo löydy ostettavaa ja ellei löydy, niin tontteja on vapaana ympäri pitäjää,
Hometta löytyy, vanhaa ei kannata ostaa. Tee uus, tai mene vuokralle.