vapaa-ajattelija.fi

5

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt

      Oikea päätös. Kieltämättä arveluttavaa toimintaa, että ylipäätään tuon verkkotunnuksen halusivat. Mihinkähän sitäkin olisi taas käytetty.

    • Kotimaa24:n uutisen mukaan seurakunta toteaa kyseessä olleen "virhearvion". En löytänyt tiedotetta seurakunnan sivulta, joten en tiedä tarkemmin mitä ovat sanoneet. Joku kirkko kuulolla -pappi voisi kaivaa tekstin esille. Joka tapauksessa juttu siis ei etene korkeimpaan hallinto-oikeuteen.

      Kummallista asiassa on se, miten seurakunta NYT toteaa kyseessä olleen virhearvion, kun tuomio jo tuli. Otto Chrons karrikoi tätä vertaaamalla varkaaseen, joka vasta tuomion jälkeen toteaa kauppaan murtautumisen olleen virhearvio.

      Kuitenkin huomattakoon, että hyvin moni kristitty keskustelija jo heti jutun tultua ilmi kertoi pitävänsä ajatusta huonona ja suorastaan tuomittavana.

    • Heh, tämä tuli mieleeni kun katsoin mitä on osoitteessa tahdon2014.fi. Helluntailainen tällä kertaa tosin, että osataan sitä vapaissa suunnissakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      176
      2667
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2499
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2177
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      59
      2052
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1729
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1434
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      204
      1420
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      224
      1153
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1128
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      364
      1058
    Aihe