Suomalaisten ostovoima on heikentynyt jo 35 % ja kun vuokrat kiskotaan pilviin ja sähköyhtiöt ovat myös hinanneet sähkönhinnan niin ylös kuin vain mahdollista. Niin varsinkin pienituloisimman elintaso on vedetty niin kriittisen alas, että rahat eivät riitä enää ruokaan.
Tämä nollakasvulla (mm. massatyöttömyys) toteutettu prosessi on johtanut siihen, että nyt yli 80 % Suomalaisista ei enää mieti asunnon ostamista, joka johtaa asuntokuplaan ja ajaa tietenkin yhä useamman kansalaisen muuttamaan vuokralle.
Elinkeinoelämän keskusliitto (EK) ennusti nyt, että yli 600 000 työpaikkaa tulee katoamaan Suomesta.
Tuollaisilla lukemilla kun aletaan pelaamaan Suomen teollisuuden nollakasvussa, niin mitä siinä sitten enää jää jäljelle, kun Suomesta tehdään lopulta pelkkä uraanikaivosten tunkio.
Sillä kaikki teollisuustoiminta lakkautetaan täällä seuraavien vuosien kuluessa. Aivan kaikki.
Työmarkkinoille tarvitaan EK:n mukaan joustavuutta, mikä taas todellisuudessa tarkoittaa, että näitä 9 €/päivä palkalla raatavia ilmaistyön orjia kaivataan entistäkin enemmän. Koska heistä on nyt huutava pula.
Teollisuustoiminnan totaalinen ulosvieminen Suomesta on tämän salaisen talous ja valtaeliitin virallisen nollakasvuhankkeen tulosta.
Tämä nollakasvulla (mm. massatyöttömyys) toteutettu prosessi on johtanut siihen, että nyt yli 80 % Suomalaisista ei enää mieti asunnon ostamista, joka johtaa asuntokuplaan ja ajaa tietenkin yhä useamman kansalaisen muuttamaan vuokralle.
Elinkeinoelämän keskusliitto (EK) ennusti nyt, että yli 600 000 työpaikkaa tulee katoamaan Suomesta.
Tuollaisilla lukemilla kun aletaan pelaamaan Suomen teollisuuden nollakasvussa, niin mitä siinä sitten enää jää jäljelle, kun Suomesta tehdään lopulta pelkkä uraanikaivosten tunkio.
Sillä kaikki teollisuustoiminta lakkautetaan täällä seuraavien vuosien kuluessa. Aivan kaikki.
Työmarkkinoille tarvitaan EK:n mukaan joustavuutta, mikä taas todellisuudessa tarkoittaa, että näitä 9 €/päivä palkalla raatavia ilmaistyön orjia kaivataan entistäkin enemmän. Koska heistä on nyt huutava pula.
Teollisuustoiminnan totaalinen ulosvieminen Suomesta on tämän salaisen talous ja valtaeliitin virallisen nollakasvuhankkeen tulosta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Suomesta pyritään tekemään hirvien, karhujen, susien, kettujen, porojen jne saalistuspaikka ulkomaalla asuville ihmisille eli eräänlainen "metsästys park" josta tänne tehdään vain turisti ja elämys matkoja, mutta kukaan ei täällä kohta asu. Muistan erään lääkärin sanoneen, että Suomen kaltaista ilmastoa ei ole edes tarkoitettu ihmisen elättäväksi vaan juuri karhujen ja muiden eläinten. Tämä ilmasto on liian rankka ihmisen elää ja asua.
Kukas tuolla ulkona viihtyiskää kuin eläimet...onnex on pleikkari
Niin se on sitä ihmisille HERÄTYKSEKSI politiikkaa ja toimintaa. Etteivä joutuisi vääryyden muakisesti ja pahuuden puoelsta saata naa tuomiokseen palvelemisesta sinne ikuisuuden hirvittävälle puolle, jonna kaikki väärin, kaikille hyväksi Jumalan Sanan ja tahdon (Raamatun UT) vastaisesti elävät, toimivat ja vaikuttavat joutuu.
Huh jos tuo on totta!!
Vaikka kaikki maailman kansakuntien touhut ja politiikka vie yhä pahempaan ja sotaisampaan kaikkien elinmahdollisuuksia kiristävämpään,, yhä suurempia ja pahempia SYYSTÄ (kaikki vääryys) kaikille hyväksi Jumalan Sanan ja tahdon VASTAISUUKSISTA kiroukseksi / tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi, ja yhä valtavimmiksi turhiksi menetyksiksi seuraamuksia tuottavaan ja aiheuttavaan suuntaan, ja siihen hirmuiseksi maailman LOPUKSI, ”pirun” hyväksi ja puolesta touhujen ja politiikan LOPUKSI, lopulliseen hirvittävän tuomion kohtaloon.
Joilta syystä seuraamuksilta vain ne varjeltuu ja pelastuu, jotka nyt vielä ns. ”hyvän sään” aikana alkaa elämään ja toimimaan / vaikuttamaan Oikein alkamalla sanoutumaan niistä pahaksi / kärsimyksiä ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi seuraamuksia tuottavista, saatanaa tuomiokseen palvelemisista, toisiaan vastaan kilpailut, taistelut, erilaisia pahoja sairauksia, onnettomuuksia, katastrofeja, sotia ym. vitsauksia ylle vetävästi, tuottavista aiheuttavista touhuista ja politiikasta IRTI…
Alkamalla ja yhtymällä elämään ja toimimaan Oikein, kaikille hyväksi, Jumalan Sanan, Raamatun UT, Totuuteen perustuvien ja mukaisten / kaikkia kohtaan ja kaikille Oikeuden mukaisten opetusten ja ohjeiden mukaisesti ja perustalta. Sitä kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, Raamatun UT mukaisesti toimivaa vaihtoehtoa rakentaviksi.
Sitä jossa ei ole millekään vääryyden mukaiselle eikä pahuuden puolesta, EPÄ oikeuden mukaisille / laittomuuksille, = kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisille sanoille, eikä teoille, ei esityksille, ei harrastuksille, ei käytöksille, eikä väärin tuottamisille, minkäänlaista sijaakaan. Vain ”viljelevästi ja varjelevasti” (tätä Luojan hyväksemme luomaa luomakuntaansa oikein hoitavasti) elin tarvikkeiden ja tarpeiden tuottamiselle, ja kaikkia täysi Rehellisesti, kaikkia kohtaan Oikeuden mukaisesti, kaikkiin nähden puolueettomasti, vain kaikille hyväksi, = Totuuden mukaisesti elävästi ja toimivasti / vaikuttavasti palvelemisille.
Jos kuka haluaa tätä turvallisen ja turvatun, kaikin puolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden kullekin mahdollistavan pelastukseksi vaihtoehtoa rakentavaan yhteyteen / yhteistyöhön niillä kaikille hyväksi, Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi ehdoilla yhtyväksi. Niin voi osoittaa sen asiallisella palautteellaan tai tätä kyseistä vaihtoehto mahdollisuutta perään eri palstoilla aloitus aiheillaan perään kuuluttelemalla, johon sitten saa asian tuntevalta tai tuntevilta palautetta / asiasta ja siihen liittyviin kysymyksistä, keskustelu mahdollisuutta.
Kristuksen Jeesuksen nimessä, vielä näin viime hetkillä valistaen ja muistuttaen, tästä kaikille hyväksi Krist. vaihtoehto / Jumalan valtakunta yhteys mahdollisuudesta. Puolustaja Pyhä henki, joka Totuuden henki, / vähäisen, valkeudeksi / herätykseksi sanoman tuojaksi, ja tämän kaikille hyväksi Krist. vaihtoehdon puolesta toimivaksi kutsutun / armoitetun palvelijansa.
Meiltä viedään kaikki työt ulkomaille, isojen Firmojen vetämänä.
Koska siellä on palkat pienempiä. Eli, tämä helkatin Euro on niin kallis Suomelle!
Miksi ei haluta palata siihen omaan, entiseen Markkaamme? Markan kanssa voisimme vähän keplutella. Ja saada talous parempaan päin.
Euron kanssa se ei tule onnistumaan moneen vuoteen!
Työttömiä tulee joka päivä lisää.
Mutta, tämä helkatin Hallitus ei saa mitään asian eteen tehtyä.
Vaivumme koko ajan enemmän syvään kuoppaan...
Sitten kun kaikki teollisuus on viety ulkomaille, nostavat ne siellä palkkoja ja sitten sieltä tullaan kovalla vauhdilla takaisin Suomeen kun täällä onkin nyt ne pienemmät palkat. Se vasta maksaakin kun tehtaita alasajetaan ja siirretään eri maihin vuoron perään. Hullua touhua!
http://youtu.be/768h3Tz4Qik
Voisin täysin kuvitella tämän tapahtuvan
Jos vihriet saisi päättää me elettäs ruoholla ja susia, karjuja ja varmaan mammuttejakin ja muitakin eläimiä oli maa täynnä.
piti sanoa karhuja miksei karjujakin.
olvi karhu