Nettifennot hävisivät

Keskustelun nyt lopullisesti. Sen verran alistunutta on viestintä. Ei sille mitään voi jos faktat ja kansan enemmistö on eri mieltä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Puhti on poissa mutta odotetaan vaaleja. Silloin huuto ja itku taas alkaa.

Äänestä
  • Valitettavasti kielipoliittiset asiat ällöttävät Suomen kansaa. Persut ovat saaneet ällötyksen syntymään. Puolue, joka nostaa vaalikeskusteluissa kielipoliittiset asiat esille, tulee olemaan suurin häviäjä. Ei suomalaisia kiinnosta kielipolitiikka. Lähes kaikki muu on tärkeämpää. Ongelmia ja ratkaistavia asioita on tosi paljon. Kielipolitiikka ei ole mikään todellinen ongelma suomalaisille eikä siitä sen takia haluta väitellä varsinkaan tällaisessa taloustilanteessa. Kielipolitiikka on suomalaisen mielestä hienostelupolitiikkaa ja ei sovi varsinkaan Persujen vaaliaseeksi ollenkaan.

    Äänestä

  • Huono vaaliase kirjoitti:

    Valitettavasti kielipoliittiset asiat ällöttävät Suomen kansaa. Persut ovat saaneet ällötyksen syntymään. Puolue, joka nostaa vaalikeskusteluissa kielipoliittiset asiat esille, tulee olemaan suurin häviäjä. Ei suomalaisia kiinnosta kielipolitiikka. Lähes kaikki muu on tärkeämpää. Ongelmia ja ratkaistavia asioita on tosi paljon. Kielipolitiikka ei ole mikään todellinen ongelma suomalaisille eikä siitä sen takia haluta väitellä varsinkaan tällaisessa taloustilanteessa. Kielipolitiikka on suomalaisen mielestä hienostelupolitiikkaa ja ei sovi varsinkaan Persujen vaaliaseeksi ollenkaan.

    Olen samaa mieltä.

    Äänestä

  • Muista, nikkisieppari (30.10.2014 15:24), oma arviosi itsestäsi iilimatojutussasi: “Yleensä älykkyydeltään iilimadon luokkaa – –." Arviosi itsestäsi velvoittaa sinua pysymään lestissäsi ja esiintymään vaatimattomammin tasosi mukaisesti: http://keskustelu.suomi24.fi/node/12250208 > Nettisuom. (-fenno) 18.5.2014 10:08

    Tässä lisää iilimatojuttujasi, joissa paljastat, mihin kategoriaan lahjoiltasi kuulut. Pystyt vain parin sanan tuotoksiin: hyvä avaus, huono avaus ja sen sellaista, mutta et pysty perustelemaan tokaisujasi.

    1. http://keskustelu.suomi24.fi/node/12746709 Nettisuom. (-fenno) 24.10.2014 11:46
    2. http://keskustelu.suomi24.fi/node/12746709 Nettisuom. (-fenno) 24.10.2014 12:07
    3. http://keskustelu.suomi24.fi/node/12746709 Nettisuom. (-fenno) 24.10.2014 17:46

    Äänestä

Nettsiveko luulee voittavansa kielikeskustelun vain ilmoittamalla siitä!? ;-)

Todella epätoivosta, mutta sen ymmärtää. Svekot ovat aikoja sitten antautuneet ja luopuneet asiakeskustelusta.

Äänestä

Aloittaja laskettelee näin: "Nettifennot hävisivät / Tämän palstan / Keskustelun nyt lopullisesti."

Svekomaanit ovat hävinneet lopulta aina jokaisen ottelun fennomaaneille 1800-luvulta lähtien.

Nettisvekot, lyhyemmin nesvet, nettisvekomaanit, äärisvekot 1800-luvun svekomaanien perillisinä häviävät kieliottelun lopulta myös tämän päivän miljoonille fennolle ja nettifennoille, joista kaksi kolmasosaa vastustaa kaikenmuotoista, RKP:n aina ensimmäisenä aloitteellisena masinoimaa pakkoruotsia.

Miksi svekot ja svekomieliset nefet, svekolaisittain neffet, muun muassa tämä svekomielinen nikkisiepparinefe, häviävät? Siksi, että tähän päivään mennessä he eivät ole pystyneet esittämään ensimmäistäkään pätevää perustelua pakkoruotsi-ilmiölle. Jo klassiseksi käynyt pätemätön perustelu on tämä: onhan pakkomatematiikkakin. Se herättää vain hilpeyttä.

Äänestä
  • Vi skiter i er pakkoruotsi,låt oss diskutera som är viktigare och intressantare för oss.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämän palstan kirjoitti:

Keskustelun nyt lopullisesti. Sen verran alistunutta on viestintä. Ei sille mitään voi jos faktat ja kansan enemmistö on eri mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu