Olen seurustellut kuukauden 15v pojan kanssa netissä ja nyt olisi tulossa ensimmäinen tapaaminen. Hän tahtoisi seksiä mutten tiedä olenko valmis. Poika on se kuka väittää olevansa ja olisi valmis odottamaankin.. Oon ihan sekaisin enkä osaa ajatella selkeästi.. mitä jos jättää minut seksin jälkeen... ja häpeän itseäni niin paljon että tulisiko siitä mitään..
14v tyttö tarvii apua
13
577
Vastaukset
- odottamaankin..
Poika on se kuka väittää olevansa ja olisi valmis odottamaankin..
# minusta tuo on hyvä merkki jos on totta
Oon ihan sekaisin enkä osaa ajatella selkeästi..
# tuo on varsin normaalia, ihastuminen on usein tuollaista
mitä jos jättää minut seksin jälkeen...
# saattaa hyvinkin jättää kun ensimmäinen kerta on usein pettymys. Seksi kannattaa jättää myöhempiin tapaamisiin ja asiasta on viisasta sopia ennakolta,
ja häpeän itseäni niin paljon että tulisiko siitä mitään..
# häpeämiseen auttaa vai se, että puhut siitä pojan kanssa, myös ennen kuin tapaatte.- hämmentynyt
Kiitos
myös se että näemme ensimmäistä kertaa irl ja jo sänkyyn menossa oudoksuttaa.. en ole saanut tuntea pojan läheisyyttä ollenkaan ja heti hypätään 2levelille... - hämmentynyt
Jos jättää seksin jälkeen onko poika ollut kanssani vain koska haluaa sitä nussia...?
Ajatus ahdistaa... - odottamaankin..
hämmentynyt kirjoitti:
Jos jättää seksin jälkeen onko poika ollut kanssani vain koska haluaa sitä nussia...?
Ajatus ahdistaa...myös se että näemme ensimmäistä kertaa irl ja jo sänkyyn menossa oudoksuttaa.. en ole saanut tuntea pojan läheisyyttä ollenkaan ja heti hypätään 2levelille...
# sinun pitää tietenkin kertoa ennen tapaamista, että et halua seksiä ensimmäisellä kerralla. On paljon muuta kivaa mitä tehdä ensimmäisillä kerroilla. Ei pidä antaa pojalle sellaista käsitystä, että seksiä on tarjolla.
Jos jättää seksin jälkeen onko poika ollut kanssani vain koska haluaa sitä nussia...?
# melkein varmasti noin on. Pitempää suhdetta haluava poika ei vaadi seksiä vaan haluaa tutustua kunnolla.
Ajatus ahdistaa...
# turha tuollaisesta on ahdistua. Toimit vaan järkevästi ja kerrot, että seksi ei tule kysymykseen ainakaan ensimmäisellä kerralla. Et saa antaa hänen luulla että seksiä on heti tarjolla.
Jos kuitenkin päädytte nussimaan (jos molemmat sitä haluaa) niin ei se ole maailmanloppu kun poika jättää sinut saatuaan. Olet vaan tehnyt typerän tempun josta kannattaa oppia, mutta olla ahdistumatta. Monille käy noin, mutta elämä jatkuu ja osaat toivottavasti olla viisaampi seuraavalla kerralla.
Muista, että seksi ei ole mikään pakollinen kuvio tai suoritus joka kuuluu tehdä vaikka ei halua. Sitten kun kumpikin oikeasti haluaa ja on valmis niin seksi on kiva ja terveellinen leikki jonka harjoitteleminenkin on kivaa vaikka ei heti onnistu.
ÄLÄ ANNA SE ON JAMMU XXDD JAMMU SETÄ LAPSIA PANEE
- hämmentynyt
Ei, ei ole jammu (y)
- neuvoja.
Älä suostu yhdyntään heti ensi kerralla. Poika voi kyllä odottaa vähän myöhempään. Juttele hänen kanssaan asiasta. Jos poika suostuu lykkäämään halunsa tyydyttämistä, on toiveita, että hänestä saat vielä hyvän poikakaverin ja silloin seksinnekin on paljon kivempaa.
- saanut ja antanut
Odota sitä sänkyyn menoa. Voitte halailla ja hyväillä, sekä jutella asiasta. Seksihän ei ole vain suoritus, sinulla on siinä myös tunteet mukana. Anna kaverin mennä ellei kykene sinun toiveitasi kuuntelemaan ja toteuttamaan. Selvinpäin ja huolehtia ehkäisystä. Zemppiä :)
- hämmentynyt
Kiitoksia avusta, ehkä tää pää tästä vielä selkiää
- Haiseeeeee
Jos on ensimmäinen IRL tapaaminen ja jätkä haluaa seksiä, niin se ei ole oikealla asialla. Se haluaa vain nopeasti pillua ja tod.näk. jättää sut sen jälkeen.
- hämmentynyt
Se tässä eniten pelottaa, mutta en pysty uskomaan sitä
- mutta en pysty
hämmentynyt kirjoitti:
Se tässä eniten pelottaa, mutta en pysty uskomaan sitä
Ensimmäinen seksi joka ei ilmeisesti edes onnistu, on tietysti pojalle pettymys ja hän lähteenolona etsimään uutta kumppania.
Viisaat nuoret osaa tehdä nussimatta kaikkea muuta kivaa ja tutustua rauhassa toisiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166453- 1972490
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan991905En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761507Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911049- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46939- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708