Lupasin

Lupasin tässä USA:n vaalien alla tarvita terapiaa, jos sotaherra Bush voittaa.

Taitaa olla terapia edessä.
6311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Bush se sitä terapiaa tarvitsee...ilmeisesti ei saanut pienenä voittaa tarpeeksi usein sotaleikeissä ....

Äänestä
  • Butcher, ei muuta.

    Äänestä

  • nekin, jotka ovat jääneet tämän herran jalkoihin. Ne jotka ovat jääneet henkiin.

    Äänestä

Yhdysvalloissa siis jatkuu Yrjö W Puska II Tyhmemmän valtakausi.

On sääli, että valtakunnasta jonka idea oli olla 'The land of glory and hope' on tullut militaristinen korporaatioiden diktatuuri.

Nykyajan Yhdysvalloissa ei ole enää jäljellä juuri mitään siitä ideologisesta vapaudesta, jota maa edusti vielä -50 luvulla. Yhdysvalloille on käynyt kuten Neuvostoliitolle. Neuvostoliittokin perustui hienoon ideaan, mutta siitäkin tuli epäinhimillinen diktatuuri.

Äänestä

Jokainen saa vihata tai rakastaa maailman valtaapitäviä niin paljon kuin luonto periksi antaa. Mutta ei viha, ei rakkaus saisi lopettaa tosiasioihin perustuvaa ajattelua. Vastustajan halveksiminen ja aliarvioiminen on lähes yhtä typerää kuin oman "isä aurinkoisen" kritiikitön palvonta.

Äänestä
  • menevät yli rajan Kanadan puolelle sankoin joukoin parasta aikaa...Liekö se sitten hätävarjelun liioittelua vai päämiehen aliarviointia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avemaria kirjoitti:

Lupasin tässä USA:n vaalien alla tarvita terapiaa, jos sotaherra Bush voittaa.

Taitaa olla terapia edessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu